Geg 2024

Kas sakė, kad ruduo - niūrus ir liūdnas metų laikas? Nors medžiai jau baigia nusipuošti savo žavingąjį auksaspalvį apdarą, vis dar galime džiaugtis išdykusiais saulės zuikučiais, kurie kviečia nenurimti linksmybių ir nuotykių ištroškusį jaunimą. Juk rudenį taip pat vyksta šventės!
Taigi šių metų spalio 25-osios vakaras stulginskiečiams buvo kitoks. Geros nuotaikos ir įspūdžių išsiilgę mokiniai rinkosi į jau trečius metus organizuojamą ir labai laukiamą renginį - „Naktis mokykloje“, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys 5 - IVg klasių mokiniai.
Iš pradžių visi skubėjome į klases, kuriose turėjome pasiruošti jaukią aplinką vakarienei, poilsiui bei numatytoms veikloms. Vėliau buvome pakviesti į aktų salę, kur mūsų laukė organizatoriai. Vakaro dalyvius pasveikino ir sėkmingo renginio palinkėjo gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas.  Mokytoja Nomeda Kasmauskaitė, drauge su mokiniais-savanoriais, visus supažindino su elgesio taisyklėmis. Ir prasidėjo paslaptinga naktis mokykloje.
Pirmiausia vyko žaidimas „Laikrodukas", kurio metu įvairių klasių mokiniai artimiau  susipažino ir susidraugavo. Vėliau buvome pakviesti į sporto salę, kur  visų laukė smagi liaudiškų šokių vakaronė su Etnoklubu. Šauniai grojo muzikantai, dar smagiau ir nenuilstamai sukosi šokėjai. O kiek buvo energijos, emocijų ir juoko!  Tuo pačiu metu technologijų kabinete veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo organizuojamos rankdarbių pamokėlės.
Pasibaigus vakaronei, grįžome į klases. Pasistiprinę ir pailsėję, buvome pakviesti klausytis Erasmus+ projekto pristatymo. Po pristatymo vyko naujai išrinktos gimnazijos mokinių prezidentės Ūlos Ivinskytės inauguracija. Kiekvienai klasei reikėjo rimtai padirbėti - paruošti sveikinimą mokinių prezidentei. Tai buvo puiki proga  pademonstruoti sumanumą, išradingumą ir kūrybiškumą.
Po inauguracijos mokinių laukė kiti aktyvūs užsiėmimai - orientaciniai žaidimai ir pabėgimo kambariai, kurie „patikrino“ grupių vieningumą ir stiprumą. Užuominos ir užduotys buvo tikrai sudėtingos, bet darnios komandos jas įveikė, o drauge praleistas laikas padovanojo neišdildomų įspūdžių.
Ir vėliau snausti mokiniams nebuvo kada, laukė sportiniai užsiėmimai atskirose veiklose. Mokiniai  galėjo išbandyti jėgas, taiklumą ir miklumą stalo teniso, tinklinio, futbolo rungtyse, o sumanumą ir protines galias išmėginti bandė šaškių, šachmatų, stalo žaidimo „Alias“ rungtyse. Savo narsą, drąsą, greitį ir išradingumą stengėsi įrodyti kiekvienas. Kiek buvo nepaprastų emocijų, kiek išradingumo!
Nakčiai gerokai įpusėjus, labiausiai išalkę „atakavo“ Pokalbių kavinę, kurioje buvo vaišinami karšta arbata ir gardžiais meduoliais. Renginio metu  veikė du „kino teatrai“, kuriuose vyko animacinių filmų ir nuotykių komedijos peržiūra. Buvo labai smagu.
Po įdomių ir įvairių veiklų grįžome į klases. Tie, kurie jau buvo pavargę, prigulė pailsėti, kiti žiūrėjo filmą,  dar kiti žaidė stalo žaidimus,  bendravo. Tačiau buvo ir tokių narsuolių, kurie iki pat ryto neapleido sporto salės, žaidė tinklinį  „užkaitusiais“ kamuoliais.
Net  nepastebėjome, kaip greitai išaušo rytas. Pradėjome tvarkytis klases – miegamuosius.
Susitvarkę ėjome į mankštą. Po mankštos, nors ir pavargę, bet laimingi, kupini įspūdžių vykome namo ilsėtis. Šis renginys nebūtų įvykęs be organizatorių, savanorių pagalbos ir per naktį nemiegoti pasiryžusių mokytojų. Dėkojame Jiems.

Emilija Ašmonaitė, 7 klasės mokinė, 2018-11-09Camera