Nuorodos  

 

tamosilale1

smm

kuriame respublika

ES

Nemokama psichologinė pagalba

vaikujaunimo

   

Prisijungimas  

   
Balandžio 12-14 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje vyko XXV Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiada, kurioje kalbėjimo, skaitymo bei rašymo rusų kalba gebėjimus demonstravo daugiau nei 80 mokinių iš visos Lietuvos. Šioje olimpiadoje, laimėjusi II –ąjį (rajoninį) etapą, dalyvavo mūsų gimnazijos IIIg klasės mokinė Dajana Latvys.
Šių metų olimpiados tema - „Žodinė kūryba ir jos ryšiai su daile ir muzika“. Norėdami sėkmingai atlikti užduotis, rusų (užsienio) kalbos grupės dalyviai  turėjo pakartoti sociokultūrines žinias (Rusijos kultūra: XIX a. garsieji rašytojai, dailininkai, kompozitoriai; įžymios Rusijos vietos; Maskva, Peterburgas), gerai žinoti Aleksandro Puškino biografiją ir jo kūrybos apžvalgą, sąsajas su Lietuva, romano „Eugenijus Oneginas“ turinį, pasidomėti poeto atminimo įamžinimu (paveikslai, paminklai, muzikos kūriniai). Tiek testui, kurį dalyviai turėjo atlikti, tiek kalbėjimo užduočiai įveikti reikėjo ne tik puikių rusų kalbos žinių, bet ir plataus bendro išprusimo, kūrybiškumo, greitos reakcijos ir pasitikėjimo savimi. Olimpiados metu vyko ir meninio skaitymo konkursas.  Dajana sėkmingai įveikė visas užduotis, tad per olimpiados uždarymo šventę  buvo apdovanota padėkos raštu ir prizu už labai geras rusų kalbos žinias. Dalyvavimas tokiuose renginiuose – puiki asmeninio tobulėjimo galimybė, nes kurgi, jei ne respublikinėje olimpiadoje, sutiksi tiek daug šaunių, gabių ir sumanių jaunų žmonių.
 
Edita Bagdonienė, rusų kalbos mokytoja 2018-04-19

 

 

Balandžio 13 dieną vykusiose 2017-2018 mokslo metų Šilalės rajono mokyklų žaidynių šaškių varžybose mūsų gimnazijos komanda iškovojo II-ąją vietą. Sveikiname Evaldą Šadbarą (IIIg), Edviną Grincevičių (IVg), Žilviną Šliažą (IIg), Kotryną Buivydaitę (Ig) ir kūno kultūros mokytoją metodininkę Vilmą Šimkuvienę!

Balandžio 13 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje buvo organizuojamas jaunųjų tinklinio talentų turnyras. Į jį susirinko komandos iš Rietavo, Telšių ir Kaltinėnų. Po įdomių, permainingų ir ilgų rungtynių paaiškėjo, jog šį kartą stipriausios buvo telšiškės – turnyro taurę iškovojo būtent jos. Antrąja vieta šįkart džiaugėsi Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos merginų rinktinė, trečioji vieta atiteko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos I-ajai komandai, ketvirtoji - Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos II-ajai komandai.

Autorė Aistė Kasparavičiūtė, IIIg klasės mokinė 2018-04-16

 

 

Š.m. kovo 30 dieną vyko ,,Žemaitijos taurės‘‘ jaunių ir jaunučių lengvosios atletikos varžybų trečiasis etapas. Jame dalyvavo ir Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijos sportininkai.
Ir kaipgi be pergalių? Pirmąją vietą rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Ernesta Lasauskaitė, rutulį nustūmusi  11,95m. Trišuolio rungtyje antrąją vietą laimėjo Gabrielė Kasputytė, nušokusi  9,83m. Nors šiame etape užėmė antrąją vietą, bendroje įskaitoje liko trečia. Aistė Mižutavičiūtė, nušokusi  4,55m, bendroje įskaitoje  buvo trečia ir taip pat grįžo su prizine taure. Evaldas Katauskas rutulio stūmimo rungtyje užėmė ketvirtąją vietą  ( rezultatas - 11,62m). Dovilė Tamašauskaitė 1000m bėgimo rungtyje taip pat užėmė ketvirtąją vietą (3:43:99min). Toje pačioje rungtyje Gerda Šiušaitė liko septinta, (4:33:36), o Deividas Žymantas – penktas ( 3:04:96).
Dėkojame mokyklos direktoriui už paramą jauniesiems sportininkams  ir už transportą, kuriuo lengvaatlečiai vyksta į varžybas.
 
Aistė Mižutavičiūtė 7 kl. mokinė  2018-04-10Camera

2

Balandžio 8 dieną  Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje vyko merginų tinklinio turnyras gimnazijos direktoriaus Juozo Žymančiaus taurei laimėti. Jame susirinko komandos iš Pajūrio, Vainuto bei Kaltinėnų. Sėkmė šypsojosi mūsų gimnazijos merginų rinktinei -  turnyro taurę iškovojo būtent kaltinėniškės. Antroji vieta atiteko Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos merginoms, trečioji – Pajūrio bendruomenės komandai, Vainuto gimnazijos atstovės liko ketvirtos.

Aistė Kasparavičiūtė, IIIg klasės mokinė 2018-04-10Camera

222

Kovo 30 dieną 5 klasės mokiniai Marius Bartkus ir Smiltė Trimirkaitė dalyvavo nacionalinio 4-5 klasių mokinių raštingumo konkurso „Mažasis diktantas“ rajoniniame etape. Marius užėmė I-ąją vietą, Smiltė – III-ąją. Sveikiname penktokus ir jų lietuvių kalbos mokytoją metodininkę Astą Kinderienę!

VšĮ „Vaikų linija“ kovo 19-23 dienomis devintą kartą inicijavo visuotinę akciją „Savaitė BE PATYČIŲ“.  Jos tikslas – suteikti kuo daugiau naudingos informacijos apie tai, kaip užkirsti kelią patyčioms ir kartu siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo. Prie šios akcijos prisidėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Kovo 19 d. 5 – 6 klasių mokiniai gamino veiksmo savaitės „Be patyčių“ simbolį – šypseną. Kovo 20 dieną ateitininkų būrelio narės, lydimos mokytojos Aidos Buivydienės ir psichologės Eugenijos Martinkienės aplankė Tauragės rajono Skaudvilės specialiosios mokyklos mokinius. Šis susitikimas jau tampa gražia tradicija, kurio laukia abiejų mokyklų mokiniai.

Kovo 30 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko mišrių komandų tinklinio turnyras Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti bei Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos taurei laimėti. Penkios susirinkusios komandos buvo vienodo pajėgumo ir kovojo taškas taškan, tad emocijų tikrai netrūko. Po įdomių ir permainingų rungtynių, turnyro taurę iškovojo Tauragės Žalgirių gimnazijos komanda. Antrąją vietą užėmė Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos rinktinė, trečiąją – Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos komanda, mūsų gimnazijos tinklininkai liko ketvirti, o Tauragės Versmės gimnazijos – penkti. Už surengtą turnyrą nuoširdžiai dėkojame tinklinio trenerei Vilmai Šimkuvienei bei gimnazijos direktoriui Virginijui Andrejauskui.

Aistė Kasparavičiūtė, IIIg klasės mokinė 2018-04-03Camera

2 222222222222222

Kovo 30 dieną pirmokai, vadovaujami mokytojos Augenijos Višinskienės, pakvietė visus pradinukus į ,,Abėcėlės šventę“.
Pirmokai degė nekantrumu parodyti, ko išmoko per metus. Jie parodė nuotaikingą programėlę, kurios metu deklamavo eiles, šoko, dainavo.
Šventės pabaigoje pirmokėliai pakvietė visus pradinukus prisiminti abėcėlę ir sudainuoti ją.
 
Augenija Višinskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė 2018-03-30Camera

2

2018 m. kovo 5-9 d. vyko Erasmus+ projekto „Mobiliųjų aplikacijų naudojimas švietime“ vizitas Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje. Tai pirmasis šio projekto mobilumas, projektą koordinuojanti šalis – Vengrija. Į Lietuvą atvyko mokiniai ir mokytojai iš skirtingų Europos šalių: Vengrijos, Italijos, Makedonijos ir Turkijos. Svečiai buvo apsistoję „Memel“ viešbutyje, Klaipėdoje.
Pirmadienio rytą projekto dalyviai lankėsi Šilalės rajono savivaldybėje, klausėsi mero Jono Gudausko ir kitų savivaldybės darbuotojų sveikinimo žodžių. Vėliau jų laukė vizito atidarymo ceremonija Kaltinėnų kultūros namuose. Vizito tikslas – išmokyti jaunuolius kurti nesudėtingas mobiliąsias aplikacijas. Tad po ceremonijos prasidėjo darbai: lektoriai Tomas Blažauskas ir Andrius Paulauskas iš Kauno Technologijų universiteto supažindino mokinius su „Android Studio“ platforma, o užsiėmimo pabaigoje projekto dalyviai savo telefonų ekranuose galėjo išvysti savo susikurtus mobiliųjų aplikacijų pagrindinius langus. Po pamokos su lektoriais kiekviena šalis pristatė savo mokyklą bei šalį.
Ketvirtadienį mokiniai grįžo prie įtemptų darbų – savo pamokas pratęsė Tomas Blažauskas ir Andrius Paulauskas iš Kauno Technologijų universiteto. Mokiniai visą dieną gilino savo žinias kuriant programėles bei buvo suskirstyti į penkias grupes, kurių kiekviena turėjo sukurti po vieną sudėtingesnę mobiliąją aplikaciją. Pristatant savo sukurtus darbus, paaiškėjo, kad projekto dalyviai jau puikiai moka kurti įvairius klausimynus ir panašias programėles. Dienos pabaigoje įvyko atsisveikinimo vakarėlis. Jame stilizuotais tradiciniais šokiais žavėjo Laimos Andrejauskienės šokių kolektyvas „Mainytinis“. Dalyviams buvo įteikti sertifikatai, o pabaigoje visus linksmino jaunimo kolektyvas „Etnoklubas“.
Penktadienis – paskutinė diena. Vykome į Vilnių. Pirmiausia aplankėme Telia „Nemuziejų“, kuriame visi turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos istorija per 15 minučių. Vėliau autobusu sukome ratus aplink Vilnių bei klausėmės gidės pasakojimų apie Lietuvos sostinę, buvome sustoję pasižvalgyti po šv. Petro ir Povilo bažnyčią.
Kiekvienas toks vizitas – tai puiki galimybė gilinti savo žinias įvairiose srityse ir tuo pačiu neišvengiamai susipažinti su įdomiais žmonėmis, sulaužyti vieną ar kitą nepagrįstą stereotipą ir kurti aplink save draugiškesnį bei įvairesnį pasaulį.
 
IV g. klasės mokinė Viktorija Eitutytė 2018-03-28Camera

2222222222222222222222

   
   

SWF file not found. Please check the path.

   

Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...

Aleksandras Stulginskis

   
Pamokų laikas
1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 11:05 - 11:50
5. 12:00 - 12:45
6. 12:55 - 13:40 
7. 13:50 - 14:35
   

Euro

   
Uniformų užsakymas
(dydžių lentelės)
uniformos
   

 Hey.lt - Nemokamas lankytojø skaitliukas

   
© Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija