Nuorodos  

 

tamosilale1

smm

kuriame respublika

ES

Nemokama psichologinė pagalba

vaikujaunimo

   

Prisijungimas  

   
Rugsėjo 22 dieną mes, Kaltinėnų gimnazijos mokiniai – piligrimai, susiruošėme susitikti su Popiežiumi Pranciškumi. Į Vilnių pamatyti Popiežių atvyko daugybė jaunimo iš visos Lietuvos. Todėl reikėjo ilgai laukti, kol praėjome apsaugą ir patekome į mums paskirtą sektorių. Nors  sektoriuje laukėme ilgai, oras buvo gana šaltas, bet šį laiką praleidome turiningai: susitikome su senais bičiuliais, dainavome, šokome, giedojome, o gerą nuotaiką mums palaikė grupė „Kūjeliai“ , šlovinimo grupė „Ichtius“, Mantas Jankavičius, aktoriai bei programos vedėjai. Taip pat galėjome išgirsti įvairių žmonių liudijimų, kaip tikėjimas pakeitė jų gyvenimą.
Galų gale sulaukėme Popiežiaus. Jis atvažiavo nuo Aušros vartų kelyje laimindamas visus žmones, kurie išėjo jo pamatyti. Atvykęs į Katedros aikštę, pirmiausia su papamobiliu apvažiavo visus sektorius. Po to scenoje pasakė paprastą, bet įkvepiančią kalbą. Jaunimui jis akcentavo, kad negalima užmiršti savo tėvynės, jos istorijos, protėvių. Paskui nuėjo į Katedrą pasimelsti už jaunimo intencijas, kurias jie prieš tai surašė ant lapelių.
Mūsų grupė gavo dovaną  gyvai pamatyti Popiežių iš arti, kai jis su palyda išėjo iš Katedros. Mes tuo metu stovėjome visai šalia. Kaip visada palaimino. Paskui Šventasis Tėvas išvažiavo, ir žmonės pradėjo skirstytis.  Per visą renginį nelijo, nors buvo apsiniaukę. Lyti pradėjo tik tada, kai lipome į autobusą. Grįžome dvasiškai pakylėti, nes buvome pilni gerų įspūdžių ir emocijų. Kai kurie grįžę vėl ruošėsi kelionei  į Kauną, kur vyko šv. Mišios su Popiežiumi.  Ačiū visiems, kurie keliavote!
 
Austėja Jurgaitytė ir Kotryna Buivydaitė, IIg klasės mokinės 2018-10-05Camera

22222222222

Kaip ir kiekvienais metais, spalio 1 dieną, mes, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos ateitininkų būrelio nariai, apsilankėme Kaltinėnų senelių namuose. Senolius pasveikinome  pagyvenusių žmonių dienos proga. Skambant armonikos akordams, įteikėme dovanėles, palinkėjome sveikatos ir stiprybės.
Grįžome dvasiškai pakylėti. Nustebino šių žmonių gyvenimo patyrimas, noras bendrauti ir begalinis dėkingumas. Žodžiu, yra ko ir mums, jauniems žmonėms, pasimokyti.
 
Ūla Ivinskytė,  IIg klasės mokinė 2018-10-05Camera

22 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 22 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Rugsėjo 14 dieną buvo organizuota sporto diena ,,Sportuok ir būsi sveikas" PUG, 1 - 4 klasių mokiniams.
Diena prasidėjo animacinių filmukų žiūrėjimu ir aptarimu. Po to visi vaikai rinkosi stadione ir gryname ore darė mankštą. Įkvėpę gryno oro ir išsijudinę išklausė paskaitos apie sveiką gyvenseną.
Vėliau mokiniai susiskirstė į komandas. Dėmesingumui, vikrumui, komandiniam darbui išbandyti pirmokai ir PUG rungtyniavo estafetėse – kliūčių ruože. Antrokai, trečiokai ir ketvirtokai su dideliu entuziazmu dalyvavo 300 metrų bėgime,  mėtė kamuoliukus į tolį, įsibėgėję šoko į tolį. Po to dar sudalyvavo ir kvadrato varžybose.
Šią saulėtą dieną mokiniams patiko sporto diena stadione, kurioje netrūko sportinio azarto rungtyniaujant, patirto pergalės džiaugsmo. Patiko sportuoti visiems kartu, kai didžiausia pergalė – draugystė. Sporto dienos mažųjų dalyvių komandos buvo apdovanotos organizatorių padėkomis ir apdovanoti nugalėtojai.
Organizuota sporto diena – tai puikus startas į naujus mokslo metus.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Reda Daunorienė, 2018-10-02Camera

22 2 222 2 2 2 22 2 2 2

Šiuo projektu siekiama  patraukliai ir  įdomiai  pristatyti literatūrinės  Lietuvos  išskirtinumą. Visi 5 – 12 klasių moksleiviai, norintys susipažinti su literatūriniu Lietuvos gyvenimu, kviečiami į žaismingą pažintinę  (kultūrinę ir literatūrinę) kelionę „Literatūrinė Lietuva“.
 TAISYKLĖS
  1. Žaidimo pradžia 2018 – 09 – 10, pabaiga- 2019 – 05 – 31.
  2. Žaidime gali dalyvauti visos Lietuvos 5 – 12 klasių moksleiviai.
  3. Norite dalyvauti žaidime? Atvykę į bet kokią Lietuvoje vietą, suraskite su literatūra susijusį objektą (rašytojo/poeto gimtinė, muziejus, paminklas,kapas…) ir prie jo nusifotografuokite.
  4. Nuotraukas atsiųskite e- paštu petged@gmail.com. Jos bus įkeltos svetainės „Lituanistų miestelis“ kategorijos „Literatūrinė Lietuva“ GALERIJOJE.
  5. Prizus laimės/bus apdovanoti padėkos raštais dalyviai, suradę, ir nu(si)fotografavę  daugiausiai (bet ne mažiau 10) literatūrinių objektų ir jų nuotraukas atsiuntę svetainei „Lituanistų miestelis“.
Projekto organizatorius- Petras Gedvilas, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas 
Daugiau informacijos apie projektą: PROJEKTAS LITERATŪRINĖ LIETUVA 
 
Gimnazijos informacija
Rugsėjo 21 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokinių komanda, lydima istorijos bei pilietiškumo pagrindų mokytojos Nomedos Kasmauskaitės, lankėsi svetingoje  Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje. Čia buvo pradėtas vykdyti pilietiškumą skatinantis projektas „Signatarų takais 1918-2018“, kuriame be minėtų gimnazijų, dar dalyvavo ir atstovai iš Ukmergės Antano Smetonos, Vilniaus Mykolo Biržiškos ir Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų.
Projekto veikla pradėta šv. Mišiomis už Stanislovą ir Gabrielių Narutavičius. Jas,  lenkų ir lietuvių kalbomis, Alsėdžių bažnyčioje laikė kun. Tomas Žlibinas ir kun. Stanisław Draguła. Po mišių, iškilminga eisena pasuko link Alsėdžių kapinių. Prie Signataro Narutavičiaus   kapo  prisiminimais dalijosi svečiai iš Lenkijos, savivaldybės atstovai, mokiniai ir mokytojai. Vėliau projekto dalyviai aplankė Narutavičių dvarą Brėvikiuose bei Telšiuose padėjo gėlių prie įžymiesiems broliams skirtos paminklinės lentos ant katedros sienos.
Po pilietiškumo maršruto „Žemaitijos signatarai“ penkių Lietuvos gimnazijų mokiniai ir mokytojai dalyvavo užsiėmimuose Alsėdžių S.Narutavičiaus gimnazijoje. Mokiniai ugdė kūrybinius gebėjimus imdami interviu iš vietos benduomenės bei keramikos dirbtuvėse kurdami specialius darbus „Suvenyras Signatarui“, o komandų protmūšyje tikrinosi savo žinias apie Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus.
Rugsėjo 22 dieną projektininkai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, skirtoje broliams S. ir G. Narutavičiams.
Išvykdami iš Alsėdžių Kaltinėnų A.Stulginskio gimnazijos mokiniai dar ilgai dalijosi įspūdžiais. Jie su nekantrumu laukia naujos išvykos į Vilnių, kur bus vykdomos tolimesnės projekto veiklos.
 
Nomeda Kasmauskaitė Istorijos mokytoja metodininkė 2018-10-02Camera

22 2 2 2 2 2 2 2

Rugsėjo 25 dieną gimnazijos lengvaatlečių komanda, treniruojama mokytojo Severino Čėsnos, dalyvavo Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių lengvosios atletikos varžybose. Vakarė Šiušaitė (7 kl.) 800 m bėgimo rungtyje, Eligijus Katauskas (7 kl.) 1000 m bėgimo rungtyje ir Emilija Ašmonaitė (7 kl.) rutulio stūmimo rungtyje iškovojo I-ąją vietą. Evelina Bambalaitė (7 kl.) rutulio stūmimo rungtyje užėmė II-ąją vietą, o Justas Ašmonas (5 kl.) rutulio stūmimo rungtyje ir Tojus Trimirka (5 kl.) 1000 m bėgimo rungtyje užėmė III-ąją vietą. Sėkmės kitose varžybose!


Sveikiname gimnazijos lengvaatlečius, sėkmingai dalyvavusius Klaipėdos apskrities vaikų lengvosios atletikos pirmenybėse:
Emiliją Ašmonaitę (7 k.), iškovojusią I –ąją vietą rutulio stūmimo rungtyje,
Eveliną Bambalaitę  (7 kl.), iškovojusią II-ąją vietą rutulio stūmimo rungtyje,
Eligijų Katauską (7 kl.), iškovojusį II-ąją vietą kamuoliuko metimo rungtyje.
Sveikata apie 50 proc. priklauso nuo žmogaus gyvensenos. Sveika gyvensena padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą.
 Siekiant gerinti  visuomenės pažintinius ir socialinius įgūdžius (gebėjimus), nulemiančius asmenų motyvaciją stiprinti ir palaikyti gerą sveikatą, Šilalės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parengė projektą „Šilalės rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir sveikos gyvensenos ugdymas“. Šiame projekte dalyvauja ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokiniai, kuriems vyks mokymai sveikos gyvensenos temomis, bus ugdomi fizinio aktyvumo įgūdžiai.  
Pirmieji projekto užsiėmimai gimnazijoje vyko rugsėjo 14 ir 21 dienomis. Sveikos gyvensenos mokymus priešmokyklinio ugdymo grupių, 1 – 4, 5 – 6 klasių mokiniams pravedė Šilalės rajono visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Valančienė.
 
Nijolė Klapatauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti  sveikatos priežiūrą gimnazijoje
Mūsų gimnazija praėjusių mokslo metų pabaigoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija.
Sutartis leido dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro skelbtame  Neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkurse.  Pasirinkta pilietiškumo tema ir parengtas projektas „Signatarų takais 1918-2018“. Pagrindinis projekto tikslas – suvienyti šalies gimnazijas, kurioms suteikti Nepriklausomybės akto signatarų vardai.
Projekto veiklose dalyvaus  Ukmergės Antano Smetonos, Vilniaus Mykolo Biržiškos, Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazistai ir jų pedagogai. Niekam nėra paslaptis, kad mokyklos, turinčios žymių žmonių vardus, turi surinkusios ir daugiau įvairios medžiagos apie juos. Šiuo projektu bus stengiamasi pagilinti krašto istorines žinias, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, numatytos įvairios konkursinės veiklos, kurios būtų patrauklios tiek jaunimui, tiek suaugusiems.
 Pagal planuojamas ir patvirtintas veiklas pirmas visų projekto dalyvių susitikimas numatytas rugsėjo 21-22 dienomis Alsėdžiuose. Daugiau nei 100 jaunų žmonių iš visos Lietuvos atvyks į Alsėdžius  ne tik susipažinti su Stanislovo Narutavičiaus gimtine, jo gyvenimu, atlikti numatytas kūrybines užduotis, bet ir dalyvauti planuojamoje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje broliams G.ir S.Narutavičiams.
Gelsvus lapus rudens vėjas neša,
Laukus gaivina rudenio tyla.
Ir vėl tave, atėjusį į klasę,
Kasryt pasveikins tavo mokykla.
 
Ji džiaugsis, tavo džiaugsmą pastebėjus,
Nuliūs, pajutus nerimą širdies,
Priglaus tave, lyg motina priėjus,
Ir bausdama lyg motina liūdės.
 

Šiemet mokslo metų pradžios skambutis į Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnaziją pakvietė 307 mokinius, pirmą kartą jis nuskambėjo 18 pirmokų. Po pirmosios pamokos su klasių auklėtojais mokiniai, mokytojai ir tėveliai susirinko į Kaltinėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vykusią mokslo metų pradžios šventę ir šv. Mišias. Sėkmės visiems naujais 2018-2019 mokslo metais!Camera

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

   
   

SWF file not found. Please check the path.

   

Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...

Aleksandras Stulginskis

   
Pamokų laikas
1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 11:05 - 11:50
5. 12:00 - 12:45
6. 12:55 - 13:40 
7. 13:50 - 14:35
   

Euro

   
Uniformų užsakymas
(dydžių lentelės)
uniformos
   

 Hey.lt - Nemokamas lankytojø skaitliukas

   
© Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija