Bal 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   

Nuorodos  

   

Prisijungimas  

   
Iš mažų patyrimų formuojasi kiekvieno asmens pažinimas apie tautą. Lietuvą šiandien žino daug kas pasaulyje: ji yra prie Baltijos jūros, ji jau JT vadinama Šiaurės Europos valstybe, ji turtinga savitumo, išlaikytų papročių ir tradicijų, tačiau mūsų šalies istorija juk kur kas didesnė ir ilgesnė nei šimtmetis. Pagaliau savo tėvynės istoriją, kultūrą kuriame ir mes patys, mūsų jaunoji karta. Tad  kovo 8 dieną į Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos organizuojamą konferenciją, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti, rinkosi moksleiviai ir jų mokytojai, kviestiniai svečiai ir lektoriai iš įvairių Lietuvos rajono švietimo įstaigų: Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Kauno „Aušros“ ir Kauno Senamiesčio, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio, Šilalės Simono Gaudėšiaus, Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijų.  Džiaugdamiesi gausiu susirinkusiųjų būriu sveikinimo žodžius tarė ir atidarė konferenciją Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos direktorius V. Andrejauskas, Šilalės savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Šilalės savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, beje, konferencijos lektoriams iš kitų rajonų skyręs įspūdingas atminimo dovanas- knygas apie Šilalės rajono piliakalnius.
Konferencijos lektoriai I dalyje gvildeno įvairias temas, susijusias su Lietuvos istorija, kultūra, literatūra, muzikos ir sporto pasauliu. Literatūrologė, Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto doc. dr. Žydronė Kolevinskienė daug dėmesio skyrė lietuviškiems ženklams Amerikoje, kalbėjo apie net 4 emigracijos bangas, pateikė autentiškų nuotraukų ir pasidalijo patirtimi, įgyta stažuojantis Čikagoje. Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laima Kaupienė kalbėjo apie kultūros laikyseną kaip pasirinkimo išdavą, Kauno Senamiesčio progimnazijos lietuvių kalbos vyr. mokytoja Daiva Martyncevienė  ir istorijos vyr. mokytoja Justina Vitkutė dalijosi pastebėjimais, ką šiuolaikiniam žmogui mena laikinosios sostinės gatvės. Be abejo, kalbėta ir apie šimtmečio asmenybes. Kauno I- osios muzikos mokytoja metodininkė Jovita Vaičiulienė pristatė lietuviškumo puoselėtoją kompozitorių Giedrių Kuprevičių, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, muziejaus vadovė Aušrelė Baublienė- Simoną Gaudėšių- mažo miestelio didelį žmogų.
II konferencijos dalis  skirta moksleivių pranešimams, kurie buvo labai kūrybiški, įvairių formų, su giliomis įžvalgomis. Moksleivės iš Nemakščių gimnazijos pristatė filmuką „Lietuva šimtmečio vingiuos“, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos abiturientė Viktorija Piliūtė parengė pranešimą „J. Basanavičius ir piliakalniai: pažinti, saugoti, mylėti“, o kitas šios gimnazijos abiturientas  Tadas Viržintas publiką sužavėjo ne tik retorišku pranešimu „Kūryba kaip vienas iš būdų sukilti prieš pasaulio absurdą“, bet ir po pranešimo atlikta  grupės „Skylė“ daina „Priesaika“. Šilalės Simono Gaudėšiaus moksleiviai ruošė pranešimus apie Sąjūdį Šilalėje, apie tarpukario Lietuvos muziką ir apie tarpukario Lietuvos fotografiją, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazistė Eglė Bladytė akcentavo Martyno Jankaus darbus vardan Lietuvos, Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazistai pristatė mūsų kraštietį daktarą Br. Talat- Kelpšą. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos moksleiviai, konferencijos organizatoriai, daug dėmesio skyrė prezidento Aleksandro Stulginskio veiklos ir atminimo įprasminimui Kaltinėnuose, kalbėjo apie žymių Lietuvos piliečių įamžinimą Kaltinėnų apylinkėse, parengė pranešimus apie Lietuvos kariuomenės kūrimą bei dainų švenčių tradiciją Lietuvoje. Be to, ypatingas dėmesys skirtas ir šimtmečio asmenybėms bei aktualijoms- parengti pranešimai apie emigranto dalią XX a. literatūroje, stiprius charakterius  Justino Marcinkevičiaus ir V. Krėvės- Mickevičiaus kūryboje, kultūros ir kasdienybės grožio poetę Juditą Vaičiūnaitę,  rašytojos, labdarės ir pedagogės Šatrijos Raganos vertybių pasaulį, svarstyta, ar Maironis tikrai išmokė mylėti Tėvynę. Konferenciją pagyvino ir meniniai intarpai- III g klasės moksleivių Aušros Vitaitės ir Karolinos Baltrušytės parengta literatūrinė meninė kompozicija „Dvi Karalienės“, muzikos mokytojos metodininkės Ilonos Raudonienės ir jos paruoštų mokinių atliekamos dainos.
XX a. poetė Janina Degutytė, kalbėdama apie Lietuvą, eilėraštyje „Mažutė“ rašo: „Tu- mažutė, tu telpi visa/ Į Čiurlionio karalių delnus.“ Tarsi jai antrindamas, tik daug anksčiau, prezidentas Aleksandras Stulginski teigia: „Lietuvių maža, mes galime iškilti savo mokslu, gabumais, darbštumu.“ Kaltinėniškių organizuota konferencija šiuos abu teiginius tarsi sujungia ir patvirtina kitą poetės Janinos Degutytės to paties eilėraščio mintį, jog mes, lietuviai, esame lygiaverčiai nariai „ant pasaulio vaišių pilno stalo“, mes turime kuo didžiuotis- savo istorija, kultūra, darbais, asmenybėmis. Ačiū visiems konferencijos dalyviams.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas Petras Gedvilas 2018-03-1Camera5

22222222222222222222222222 

   
   

Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...

Aleksandras Stulginskis

   
Pamokų laikas
1. 08:00 - 08:45
2. 08:50 - 09:35
3. 09:45 - 10:30
4. 10:40 - 11:25
P 11.25-11.50 5-8 kl.
5. 11:50- 12:35
P 12.35-13.00 I-IVg kl.
6. 13:00 - 13:45 
7. 13:55 - 14:40
   

KK projekto logo

   
Uniformų užsakymas
(dydžių lentelės)
uniformos
 
   

 Hey.lt - Nemokamas lankytojø skaitliukas

   
© Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija