Tarptautinė aeronautikos federacija (FAI) nuo 1986 metų kasmet skelbia piešinių konkursą viso pasaulio vaikams, kurio tema siejama su aviacija. Šių metų konkurso tema „Aviasporto ir gamtos harmonija“. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis gamtos mokslais ir žmogaus kuriamąja veikla oreivystės ir aviacijos srityje, lavinti kūrybiškumą ir poreikį ieškoti savito raiškos būdo, ugdyti gebėjimą išreikšti savo požiūrį meninėmis priemonėmis.

Šiais metais konkurse dalyvavo 493 mokiniai iš įvairiausių Lietuvos vietovių, išrinkti 25 laureatai. Vasario 20 d. Kaune aviacijos muziejuje vyko geriausių konkurso nacionalinio turo darbų parodos atidarymas ir laureatų pagerbimo šventė. Šiltus sveikinimo žodžius parodos dalyviams tarė Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas, Lietuvos aeroklubo generalinis sekretorius Tadas Klimavičius, Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Remigijus Jankauskas.

Džiaugiamės, kad penki mūsų gimnazijos mokiniai tapo laureatais. Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas laureatams – Karolinai Armonaitei (5 kl.), Aistei Mižutavičiūtei (5 kl.), Giedrei Kvecytei (Ig kl.), Gediminui Kveciui (8 kl.) įteikė Lietuvos aeroklubo diplomus ir rėmėjų prizus.

Nacionalinio turo vertinimo komisijos pirmininkė docentė Marija Marcelionytė – Paliukė Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros prizu apdovanojo 3 klasės mokinį Marių Bartkų (nominacija „Už Jurgį danguje“). Mariaus piešinys virto nuotaikingu ir spalvingu plakatu. Lietuvos aeroklubo generalinis sekretorius Tadas Klimavičius specialų prizą skyrė Gediminui Kveciui (nominacija „Už spalvų gamą sraigtasparnių žaisme“). Už savitą tematikos interpretaciją Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pagyrimo raštai ir knygos įteikti Austėjai Eitutei (4 kl.), Augustei Mižutavičiūtei (5 kl.), Gintarei Aleksėjūnaitei (6 kl.), Deimantei Kvecytei (6b kl.).

Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija už pateiktą konkursui darbų kolekciją apdovanota Lietuvos aeroklubo padėkos raštu bei žurnalo „Aviacijos pasaulis“ metine prenumerata. Daug nuoširdžių linkėjimų ir gražių žodžių išsakiusi Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros vedėja docentė Marija Marcelionytė – Paliukė mokinius konkursui paruošusiai dailės būrelio „Paletė“ vadovei Laimai Šepikaitei ir gimnazijos bibliotekai padovanojo VDA leidyklos išleistų naujų knygų.

Po nuostabaus koncerto, apdovanojimų ir vaišių renginio dalyviai apžiūrėjo Aviacijos muziejaus eksponatus. Jų LAM kolekcijoje beveik 20 tūkstančių, tarp jų per 40 skraidymo aparatų. Visus sužavėjo populiariausias eksponatas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija, sukonstruota ir pagaminta žinomo aviatoriaus V.Kensgailos 1982 m. kuriant filmą „Skrydis per Atlantą“. Muziejaus pasididžiavimas – lietuviški sklandytuvai, sportiniai lėktuvai, salėse ir lauko aikštelėje – Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvai, Karinių oro pajėgų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Aikštelėje dalyviai pamatė „Baltijos kelio“ dalyvį – lėktuvą AN-2, susipažino su aviacinių variklių kolekcija, lėktuvų modeliais, istorinėmis nuotraukomis ir kitais eksponatais. Drąsiausieji savo sugebėjimus išbandė pilotuodami virtualius orlaivius – lėktuvą AN-2 ir sraigtasparnį MI-8 muziejaus skrydžių imituoklyje.

Dėkojame konkurso organizatoriams - Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui, Lietuvos aeroklubui ir Lietuvos aviacijos muziejui - už gražią ir prasmingą šventę.

Laima Šepikaitė, dailės būrelio „Paletė“ vadovė
2016-02-26