Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos IVg klasės mokiniai tradiciškai surengė mokytojams šventę profesinės dienos proga. Nors daugeliui ši profesija atrodo pavydėtina, įsitikinome, kad ji reikalauja daug kantrybės bei atsidavimo. Kol abiturientai matavosi mokytojo kėdę, patiems pedagogams nuobodžiauti neleidome. Jie dalyvavo mūsų sukurtame orientaciniame žaidime po mokyklą, fotografavosi prie paruoštos foto sienelės.
Abiturientai pasidalino mintimis, kaip jautėsi mokytojo vietoje: ,,man mokytojo darbas atrodė labai intensyvus, sunku 45 minutes sudominti klasę ir išlaikyti dėmesį, turi labai daug ruoštis, domėtis, kad kiekviena pamoka būtu įdomi ir mokiniai noriai joje dalyvautų“, ,,pabūti mokytoja vieną dieną – nuostabi patirtis, tai – puiki galimybė išbandyti mokytojo darbą. Man asmeniškai patiko, tačiau dirbti tokio darbo nenorėčiau, toks darbas reikalauja nemažai kantrybės, tačiau siūlyčiau visiems pabandyti.“,  ,,būti mokytoja buvo kažkas keisto, asmeniškai savęs neįsivaizduočiau mokytojos vietoje. Reikia daug kantrybės ir geros komunikacijos, kad suprastum vaikus, buvo gan sunkoka išlaikyti ramybę klasėje. Dabar suprantu, kad mokytojos darbas reikalauja daug pastangų.“, ,, buvau kūno kultūros mokytojo krėsle, nors atrodė, kad darbas nėra sunkus, bet pritraukti mokinį  sportuoti bei pasiruošti pamokai yra ganėtinai sudėtinga.“
Ketvirtokams gimnazistams per mokytojų dieną padėję IIIg klasės mokiniai taip pat pasidalino įspūdžiais: ,,Manau, kiekvienam reikia bent kartą pačiam patirti, ką reiškia būti mokytoju. Turbūt daug kam atrodo, kad tai lengva, bet pabuvus mokytojo vietoje pasirodys kitaip. Man asmeniškai mokytojo diena buvo kupina gerų įspūdžių. Gal mažesnius raminti reikėjo, tačiau dirbo, klausėsi ir net atliko ko prašiau. Išties tai džiugino. Jaučiu, kad man pavyko geriau negu tikėjausi.“ ,,Sekėsi, manau, gan gerai, tačiau lengva tikrai nebuvo, darbas reikalavo labai daug kantrybės. "Padirbęs" šioje srityje, supratau, su kuo kiekvieną dieną susiduria mokytojas ir šiai profesijai jaučiu dar didesnę pagarbą.“ ,,Praleisti  dieną mokytojo pozicijoje buvo pastangų reikalaujantis iššūkis, kuris, pasirodo, yra gan smagus. Mokydamas mokinius jaučiausi puikiai, buvo įdomu pamatyti, kaip atrodo pamokos iš mokytojo vietos.“ ,,Pastatyti save į mokytojo vietą vienai dienai buvo visai smagu. Manau, man šauniai sekėsi susikalbėti su mokiniais bei juos mokyti.“
Po pamokų parengėme mokytojams nedidelę šventinę programą – skyrėme jiems pačias gražiausias dainas bei žodžius, o Mokinių taryba paruošė sveikinimo video, įteikė saldžias dovanėles, kurios priminė, kad tik mokytojų dėka mes galime pasiekti užsibrėžtų tikslų.
Ačiū Jums!

Emilija Ašmonaitė, IVg klasės mokinė 2023-10-19Camera