Spalio 7-sios ankstų rytą Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos Igab ir IIg klasių mokiniai su istorijos ir ekonomikos mokytoja Nomeda Kasmauskaite išvyko į ekskursiją po Vilnių. Pirmiausia buvo aplankyti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir pagilintos Lietuvos istorijos žinios. Šiame muziejuje susipažinome su ekspozicijomis, atspindinčiomis istorinės rezidencijos funcijas, gausiais radiniais, rūmų raidos maketais, vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko interjerais, specialio lobyno sale.

Ekskursija buvo pratęsta Lietuvos banko Pinigų muziejuje, kur mokiniai prisiminė pinigų kelią Lietuvoje nuo seniausių laikų iki dabar, susipažino su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija. Modernių technologijų pagalba nusikalė suvenyrinę plokštelę, pasisvėrė ant specialių svarstyklių ir sužinojo, kiek kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis. Šis muziejus,mūsų nuomone, vienas moderniausių ir įdomiausių Lietuvoje. Svarbiausia, kad lankytojams suteikiama galimybė ne tik apžiūrėti vertingus eksponatus ir susipažinti su informaciniuose stenduose pateikta informacija, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Interaktyvios mokomosios priemonės stebėtoją paverčia dalyviu . Virtualios ekspozicijos, teminiai filmai, žaidimai, specializuota interneto prieiga – visa tai galima rasti kompiuteriniuose terminaluose su jutikliniais ekranais. Taip pat pristatomi litų ir eurų banknotų apsaugos požymiai. Naudodamiesi įrengtu UV detektoriumi lankytojai gali pasitikrinti, ar jų turimas banknotas yra tikras. Na o didžiausio dėmesio susilaukė vienas „stebuklingas“ muziejaus aparatas, kuris, po žinių patikrinimo, padovanojo suvenyrinius banknotus su mūsų pačių atvaizdais.
Ekskursiją užbaigėme neseniai Antakalnyje, senoviniuose Sapiegų rūmuose įsikūrusiame, Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Šio centro tikslas - įdomiai ir interaktyviai suteikti informacijos apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas (nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus ir kt.). Įėję pasijutome tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai, o užvertus galvą – debesys. Nesunku įsivaizduoti, kad esame pievoje ar miške…  Sukdami susiliečiančius krumpliaračius susipažinom su saugomų teritorijų sistema, kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, žiūrėjome filmus,  klausėmės paslaptingų gamtos garsų. Buvo įdomu susipažinti su laboratoriniu stalu – klaustuku, kur įvairios gamtos mįslės  paaiškinamos filmuotais siužetais. Sugrįžom į vaikystę ir kaip vaikai šėlom prie sukurto interaktyvaus žaidimo apie gerves ir kormoranus.  Ekspozicija padėjo suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Centro darbuotojai tiki, kad Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centras taps vartais į Lietuvos ir kitų šalių saugomas teritorijas,  kur po vienu stogu bus galima rasti žinių, susijusių su vertingiausiomis teritorijomis, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po turtingą gamtos vertybėmis mūsų kraštą. Mes taip pat tuo tikime, tuo labiau, kad jau dabar centras tapo puikiu traukos centru tiek jauniems, tiek vyresniems. Tai vieta, kur žinios susilieja su pramoga.
Po apsilankymo Valdovų rūmuose, Pinigų muziejuje ar Saugomų teritorijų lankytojų centre mes pajutome didžiulę pagarbą savo kraštui. O nepamirštami įspūdžiai bus panaudoti integruotose pamokose, renkantis turiningesnį ir įvairesnį laisvalaikį, bendraujant su aplinkiniais.

Nomeda Kasmauskaitė, istorijos mokytoja – metodininkė

2015-10-21Camera

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.