Bal 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   

Nuorodos  

   

Prisijungimas  

   

sokBalandžio 10 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pirmą kartą iniciavo visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir asmeninė karjera yra ne tik mokinio, bet ir jį supančios aplinkos – tėvų, mokyklų vadovų, mokytojų, karjeros specialistų, darbdavių – rūpestis, todėl svarbu visų bendravimas ir bendradarbiavimas. Mokiniui, kuris turės priimti sprendimus, susijusius su profesijos pasirinkimu ir įsidarbinimu, svarbu apsilankyti savo tėvų, globėjų, artimųjų darbo aplinkoje ir susipažinti su jų profesine veikla, plėtoti savo karjeros kompetencijas bei stiprinti priimamus karjeros sprendimus.

Mūsų gimnazija aktyviai dalyvavo šioje iniciatyvoje. Daugiau kaip 90 5 – IIIg klasių mokinių balandžio 10 dieną vyko susipažinti su tėvelių, artimųjų profesijomis ir karjeros galimybėmis į jų darbovietes. Dėkojame visiems tėveliams už suteiktą galimybę susipažinti su jų profesine veikla, darbo aplinka visuotinės atvirų durų tėvų darbovietėse dienos metu ir klasių auklėtojoms, aktyviai dalyvavusioms organizuojant išvykas.
 
Edita Bagdonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
2015-04-17

Šių metų balandžio 10 dieną mes, 5a klasės berniukai, ėjome į ligoninę. Ten susipažinome su medicinos seselės, kinezeterapeutės profesijomis. Su šiomis profesijomis supažindino Nojaus ir Nedo mama Loreta Gusarovienė. Mes ten stebėjome, kaip dirbama su ultragarsiniais aparatais, su elektrinėmis šukomis šukuoja plaukus. Matėme, kaip leido vaistus žmonėms į veną, kaip ima iš jos kraują, kaip su lazeriu gydo žaizdas.
Mums šis darbas padarė labai didelį įspūdį.

Nedas Gusarovas ir Matas Noreika, 5a klasės mokiniai


Mes, 8a klasės mokiniai, š. m. balandžio 10 dieną vykome į Šilalės rajono Kaltinėnų seniūniją. Ten mus sutiko socialinė darbuotoja Vaida Norgailienė, kuri papasakojo apie socialinio darbuotojo profesiją, jos paklausą, reikalingus gebėjimus. Supratome, kad šis darbas reikalauja daug ištvermės, stiprios psichologinės būsenos.

Taip pat lankėmės Tomo Nemčauskio įmonėje. Joje mus sutiko parduotuvės vedėja- pardavėja Skaistė Kvestienė. Ji mus supažindino su savo darbu, darbo ypatybėmis, reikalingais gebėjimais.
Po šios išvykos supratome, kad gyvenime gali prireikti labai daug gebėjimų, įvairių žinių, tad gerai mokytis reikia jau dabar ir visus mokomuosius dalykus.
 
Rokas Kvestys, 8a klasės mokinys
 
Susipažįstant su matematikos mokytojo profesija aš stebėjau 5 klasės matematikos pamoką. Klausinėjau mokinius daugybos lentelės. Galėjau taisyti savarankiškus darbus. Pamoka praėjo sklandžiai, man patiko. Norėčiau, kad tokios veiklos vyktų dažniau.
 
Edvinas Grincevičius, Ig klasės mokinys
 
Aš lankiausi mamos darbovietėje Bilionių seniūnijoje ir susipažinau su buhalterio profesija. Apžiūrėjau darbo vietą, kuri man patiko. Sužinojau, kad norint dirbti šį darbą neužtenka tik baigti mokslus, bet reikia būti dėmesingu, kruopščiu ir atidžiai viską atlikti.
 
Rokas Slaboševičius, Iga klasės mokinys
 
Profesinio veiklinimo dieną praleidau Palentinio seniūnijoje, kurioje susipažinau su mamos, kuri dirba seniūne, darbu. Norint dirbti šį darbą reikia turėti aukštąjį išsilavinimą, mokėti bendrauti su žmonėmis. Man buvo labai įdomu iš arčiau pamatyti, kokia yra mamos darbo diena.
 
Ugnė Zybartaitė, I g klasės mokinė
 
Balandžio 10 dieną vykau su tėčiu į jo darbovietę UAB „Diržė“. Susipažinau su melioratoriaus specialybe. Šioje įstaigoje dirba apie 50 darbuotojų. Šiai profesijai reikia vidurinio – profesinio išsilavinimo. Jį įsigyti galima Vį Raseinių technologijų ir verslo mokykloje. Buvo įdomu sužinoti, kad darbuotojai savo darbe naudojasi telefonu ir racija. Ši profesija yra labai paklausi.
 
Paulius Jocys, 5b klasės mokinys
 
Penktadienį, balandžio 10 dieną, visoje Lietuvoje vyko atvirų durų tėvų darbovietėse diena „Šok į tėvų klumpes“. Mes, grupelė šeštokų, aštuntokų ir pirmokų gimnazistų su istorijos mokytoja Nomeda Kasmauskaite, lankėmės Kaltinėnų seniūnijoje pas žemės ūkio specialistę Rasą Ivinskienę. Ji papasakojo, ką turi žinoti žemės ūkio specialistas, koks turi būti jo išsilavinimas. Sužinojome kokių mokymosi dalykų reikia šiam darbui (pavyzdžiui, braižyba, matematika, informacinės technologijos). Specialistė parodė, kokia kompiuterine programa atliekamas pasėlių deklaravimas. Pasirodo, kad dirbant šį darbą kūrybos yra nedaug, o viskas atliekama remiantis įstatymais, taisyklėmis.
 
Ūla Ivinskytė, 6 klasės mokinė

2015 m. balandžio 10-ą dieną mes, devintokai ir šeštokai, lankėmės Kaltinėnų kultūros namuose, kuriuose susipažinome su kultūros vadybininko profesija. Apie profesiją mums pasakojo klasioko Regimanto mama Neringa Eitutienė. Ši profesija mums pasirodė labai įdomi ir sužinojome apie ją labai daug. Norint dirbti šį darbą reikia turėti aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą, bet tai ne viskas, kultūros vadybininkas turi būti drąsus, organizuotas, bendraujantis. 

Paulius Kasputis, Edvinas Kryžinauskas, L.ukas Bačiulaitis, Robertas Baltutis, Justas Tūtoraitis, Ig klasės mokiniai

Camera

 

 


Kokią profesiją pasirinkti? Šį klausimą užduoda daugelis mokinių, atsakingai besiruošiančių ateičiai. Žmones, kurių gebėjimai ir polinkiai labai ryškūs, tereikia tinkamai nukreipti, bet didžioji dauguma šiandieninių vyresnių klasių moksleivių negali apsispręsti, kur jie norės studijuoti baigę mokyklą, nežino, kokią profesiją pasirinkti. Labai svarbu, kad yra žmonių, kurie padeda tai suvokti, kad yra organizuojami renginiai, kurių metu susipažįstama su įvairiomis profesijomis.
Balandžio 10-ą dieną mes lankėmės baldų gamykloje „Uosis“, esančioje Balsių kaime Šilalės rajone. UAB “Uosis” įkurta 1991 m. Bendrovė užsiima nestandartinių baldų projektavimu bei gamyba. Priima individualius užsakymus. Mus priėmę vadovai užtikrino, kad jie stengiasi patenkinti kiekvieno užsakovo norus ir pagaminti tokius baldus, kad jų kokybė ir išvaizda būtų kuo puikiausia. Šioje baldų gamykloje gaminami miegamojo, virtuvės, prieškambario, vaikų ir svetainės baldai. Įmonėje dirba staliai, staklininkai, braižytojai, baldų surinkėjai ir lakuotojai. Čia dirba apie 30 darbuotojų. Mes galėjome pamatyti čia esančias dirbtuves, sandėlius, gamybos patalpas, persirengimo kambarius, prausyklas. Su mumis bendravo maloniai, atsakė į visus užduotus klausimus. Mes domėjomės, kokių dalykų reikia norint įgyti vieną iš profesijų, kurių atstovai dirba „Uosyje“. Reikia įvairių dalykų, bet ypatingai matematikos ir braižybos. Svarbiausia, kad čia dirbantieji pasižymėtų ir vertintų kruopštumą, pareigingumą, atidumą, kad gebėtų dirbti su informacinėmis technologijomis. Mes nežinome ar rinksimės profesijas, susijusias su baldų darymu, nes esame mergaitės ir manome, kad tai labiau vyriška profesija. Bet mums buvo labai įdomu iš arčiau pamatyti kaip daromi baldai, juk tai visada bus paklausu ir reikalinga visuomenėje, kuri mėgsta ir vertina grožį ir patogumą buityje.

Deimantė Košytė ir Dajana Latvys, 8b klasėCamera

2222

 


Balandžio 10-ą dieną mes, grupė gimnazijos 7 – IIg klasių mokinių, apsilankėme Šilalės rajono policijos komisariate, įmonėse „Raimex“ bei „Uosis“. Labiausiai patiko policijoje, kadangi galėjome apžiūrėti šaudyklą, areštinę, policijos automobilius, pasimatuoti policininkų aprangą. Supratome, kad šis darbas labai svarbus ir įdomus. Įmonėje „Raimex“ susipažinome su skardinių konteinerių gamyba ir prekyba. Darbas šioje įmonėje labai atsakingas ir sudėtingas, tačiau įdomus ir neblogai apmokamas. UAB „Uosis“ baldai gaminami ne tik iš uosio, bet ir iš beržo, ir ąžuolo. Kiekvienas darbininkas turi atlikti tik jam skirtą darbą, todėl pamatėme daug mašinų ir skirtingų darbininkų. Supratome, kad tai sunkus darbas.

Viktorija Eitutytė, Regimantas Eitutis, Deividas Gedvila, Mantas Jonutis, Ig klasės mokiniai

Camera

222

 

 


 
Balandžio 10 d., penktadienio rytą, 17 6 – IVg klasių mokinių, besidominčių socialinio darbuotojo profesija, „šokome į tėvų klumpes“ ir išvykome į Šilalės rajono socialinių paslaugų namus. Mūsų tikslas – susipažinti su įmonės veikla, sužinoti, kokias paslaugas teikia ir kokių profesijų atstovai juose dirba.
Mus maloniai pasitiko ten dirbanti socialine darbuotoja Vitalijaus mama, įmonės pavaduotoja ir dar kelios darbuotojos. Jos mus ir supažindino su darbo specifika bei darbuotojų profesijomis.
Pasirodo, Šilalės rajono socialinių paslaugų namai - tai mišrių socialinių paslaugų įstaiga, teikianti skirtingų rūšių socialines paslaugas įvairioms klientų grupėms vienos įstaigos bazėje. Kokios socialinės paslaugos asmeniui reikalingos, nustato Socialinės paramos skyrius.
Pavaduotojos teigimu, norintys apsigyventi socialinių paslaugų namuose turi kreiptis į Šilalės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrių arba į seniūnijų socialinius darbuotojus. Dėl reikalų, susijusių su vaikais, – į Vaiko teisių apsaugos tarnybą.
Sužinojome, kad Socialinių paslaugų namuose teikiamos laikino apnakvindinimo ir laikino apgyvendinimo paslaugos. Šioje įstaigoje žmonės prisiglaudžia dėl įvairių priežasčių: mamos, likusios vienos su savo vaikais, žmonės, ištikti šeimos krizės, neturintys namų, vaikai, likę be tėvų globos, neįgalūs žmonės. Įmonėje įrengtas dienos centras vaikams, dienos centras neįgaliesiems, savarankiško gyvenimo namai žmonėms su negalia, senyvo amžiaus žmonėms, moters krizių centras, poilsio kambarys.
Socialinių paslaugų namuose dirba įvairių specialybių darbuotojai: užimtumo specialistai, socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, psichologai, dietologai, buhalteriai. Pastebėjome, darbuotojai su ten gyvenančiais žmonėmis maloniai bendrauja, padeda ir rūpinasi jais. Socialinių paslaugų namuose veiklos ir užimtumo netrūksta. Akį veria pačių gyventojų pagaminti darbeliai iš keramikos, pintinės iš vytelių, siuvinėti įvairūs paveikslėliai. Mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą įrengta treniruoklių salė, o vaikams – žaidimų kambarys, biliardo stalas, kompiuteriai. Organizuojamos ekskursijos.
Socialinių paslaugų namų veiklos tikslas – teikiant socialines paslaugas ugdyti ir stiprinti socialiai pažeidžiamų rajono gyventojų gebėjimus bei galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, integruojant vaikus ir suaugusiuosius su negalia į visuomenę, padėti įveikti socialinę atskirtį.
Susipažinę su įmonės veikla, darbuotojais ir pabendravę su gyventojais, juos pradžiuginome menine programėle: pritariant gitarų akordams, dainavome lietuvių liaudies ir jaunimo dainas, minėme mįsles. Atsisveikindami nuoširdžiai padėkojome už malonų priėmimą ir supažindinimą su darbo veikla, socialinio darbuotojo profesija. Pavaduotoja mums įteikė simbolinę atminimo dovanėlę. Apsilankymas socialinių paslaugų namuose buvo prasmingas, sužinojome, kad tokia įstaiga labai reikalinga, ir pamatėme, kad ten darbas su žmonėmis reikalauja žmogiškumo, kantrybės, tolerancijos.
 
Ugnė Višinskytė, IIga klasėCamera

222222222

  

Šių metų balandžio 10 dieną mes, 5a klasės mokinės, vykome į „Kamelijos“ vaistinę. Ten susipažinome su vaistininke Žibute Jucevičiene. Ji papasakojo mums apie savo darbą. Sužinojome, kad norint būti vaistininke, reikia gerai mokėti chemiją, fiziką ir biologiją, kad šis darbas reikalauja daug kantrybės.
Po to ėjome pas šeimos gydytoją Danutę Ugintienę. Ji mums papasakojo apie savo profesiją, parodė darbo kabinetą. Ten matėme jos darbo įrankius, tarp jų buvo kūdikių svarstyklės. Mums leido paklausyti draugų širdžių plakimo, taip pat pamatavo temperatūrą. Vėliau aprodė procedūrų kambarį, esantį antrame aukšte. Ten matėme ausų valymo švirkštą, kaip žmonėms tikrina kraują, stato lašelinę.
Mums ši išvyka labai patiko, dėkojame gydytojai Danutei Ugintienei ir vaistininkei Žibutei Jucevičienei už įdomiai praleistą laiką.
 
5a klasės mokinės Gerda Šiušaitė ir Gintarė Aleksejūnaitė
Camera

2222222222

 

 


Mes, IIIg klasės gimnazistai vaikinai, dalyvaudami visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“ aplankėme klasioko Martyno mamos darbovietėje – vietinėje parduotuvėje “Molupis“. Ten susipažinome su pardavėjo, parduotuvės vedėjo profesijomis. Pardavėjos pasidalijo darbo patirtimi ir patiriamais sunkumais. Padėjome joms iš sandėlio sunešti prekes ir sudėti į lentynas. Užsiėmimo pabaigoje įteikėme darbuotojoms padėkas ir kartu nusifotografavome. Nuoširdžiai dėkojame už skirtą laiką ir naujas žinias „Molupio“ darbuotojoms.
 
IIIg klasės gimnazistai Camera

222222

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.

   
   

Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...

Aleksandras Stulginskis

   
Pamokų laikas
1. 08:00 - 08:45
2. 08:50 - 09:35
3. 09:45 - 10:30
4. 10:40 - 11:25
P 11.25-11.50 5-8 kl.
5. 11:50- 12:35
P 12.35-13.00 I-IVg kl.
6. 13:00 - 13:45 
7. 13:55 - 14:40
   

KK projekto logo

   
Uniformų užsakymas
(dydžių lentelės)
uniformos
 
   

 Hey.lt - Nemokamas lankytojø skaitliukas

   
© Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija