Jau tapo tradicija kasmet dalyvauti tarptautiniame vertimų ir iliustracijų konkurse „Tavo žvilgsnis“. Šį kartą didžiulė sėkmė nusišypsojo IV gimnazijos mokiniui Kristijonui Jonuškai, kuris pasirinkęs ilgesnio teksto vertimą tapo laureatu ir buvo pakviestas kelionei į Varšuvą. Štai ką jis pasakoja:

„Dalyvavau vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“. Man pasisekė – buvau apdovanotas už didelės apimties vertimą iš anglų kalbos į lietuvių ir lapkričio 29 d. laimėjau kelionę į Lenkiją. Man teko apsilankyti Varšuvos senamiestyje ir Koperniko mokslų centre. Todėl pasinaudodamas proga norėčiau pasidalinti savo kelionės įspūdžiais. Iš Vilniaus į Lenkiją turėjome išvykti 5 valandą ryto, kadangi kelionės maršrutas buvo suplanuotas vienai parai turėjome išjudėti anksti. Kelias į Varšuvą buvo įdomus. Lenkijos miesteliai itin gražūs, o pastatai žavi savo spalvomis. Visgi sužavėjo ir šalies gamta – plačios lygumos ir miškai taip pat parodė dalelę Lenkijos grožio. Į mokslų centrą Varšuvoje atvykome 14:00 valandą Lenkijos laiku. Jame praleidome penkias valandas, taigi įspūdžių buvo tikrai nemažai. Šį technologijų muziejų geriausia būtų vadinti laboratorija. Čia nėra jokių gidų ar popierinių informacinių bukletų, kuriuose būtų pasakojama istorija. Prie kiekvieno eksponato kabo tik instrukcija. Pažinti jį privalo pats lankytojas – liesdamas, klausydamas, ragaudamas ar žiūrėdamas. Sumokėjus 20 zlotų (apie 17 Lt) gauni bilietą – magnetinę kortelę, kuri muziejuje tampa tavo atminties kortele. Prie eksperimentų esantys skaitytuvai įrašo kiekvieno bandymo duomenis, nuotraukas ir kitą informaciją, o vėliau išsiunčia juos į lankytojo, registracijos metu pateiktą elektroninio pašto dėžutę. Prieš išeinant iš muziejaus magnetines korteles leido pasilikti kaip suvenyrą. Toliau kelionė tęsėsi ir aplankėme Varšuvos senamiestį. Senamiestis nustebino savo erdvėmis – gatvės daug platesnės, didelės aikštės, daug parkelių su nemažais fontanais. Akį traukia prižiūrėtos gėlės susodintos ornamentais, tvarkingos gatvės, o gyventojai itin malonūs ir kalbūs. Pasiekus pačią seniausią, viduramžišką senamiesčio dalį, toks jausmas, kad miestas tarsi susitraukė – čia gatvės siauros ir vingrios. Buvo smagu pamatyti tikrai nuostabią Lenkijos sostinę.
Kaip bebūtų viešnagė čia baigėsi ir iškeliavome namo tik vidurnaktį. Lietuvoje jau buvome 9:00 ryto, sekmadienį. Įspūdžiai buvo tikrai teigiami ir ši patirtis buvo neįkainojama. Tad norėčiau paskatinti visus savo gimnazijos moksleivius dažniau dalyvauti panašiuose konkursuose, nes ir jums gali nusišypsoti tokia sėkmė kaip man.“

Kristijonas Jonuška IVg klasė

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.