2014 m. lapkričio 26-oji. Ši diena Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos bendruomenei ypatinga ir bus siejama su naujos universalios sporto aikštelės atidarymu.

Dažnai kalbama, kad sportas – sveikata. Ir iš tikro, sportuojant gerėja ne tik fizinė bet ir emocinė žmogaus savijauta. Būdami gerai nusiteikę, žvalesni mes galim būti naudingesni visuomenei ir sau. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai, su smalsumu stebėję rudenį vykusius darbus, noriai rinkosi prie atsinaujinusios aikštelės. Renginys prasidėjo nuotaikingu trečiokių gimnazisčių šokiu. Naujoji universali dirbtinės dangos aikštelė įrengta pagal kūno kultūros departamento vykdomą investicinį projektą, kurio tikslas sutvarkyti ir pagerinti mokymo įstaigų sporto infrastruktūrą bei sudaryti sąlygas vietos bendruomenei aktyviai leisti laisvalaikį. Todėl šventėje dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Šilalės rajono savivaldybės vadovai – meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus, administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė. Gimnazijos bendruomenė džiaugėsi, kad šia gražia proga pasveikinti atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai Šilalės garbės pilietis, lakūnas, akrobatinio skraidymo meistras, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas, daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas Jurgis Kairys ir žymus Lietuvos verslininkas, gerai žinomos įmonės BIOVELA Group generalinis direktorius Virginijus Kantauskas. Šio verslininko mokykliniais metais pasiekti sporto rekordai 1500 m ir 3000 m bėgimo rungtyse iki šios dienos yra neįveikti. Taip pat į šventę atvyko Kaltinėnų klebonas Narsutis Petrikas, seniūnas Antanas Bartašius bei pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Kornelijus Andrijauskas.
Kad atsinaujinusi sporto aikštelė būtų visiems sėkminga, ją pašventino klebonas Narsutis Petrikas, o svečiai savo kalbose linkėjo kuo didesnių sportinių laimėjimų bei ragino tausoti ir saugoti savo turtą. Naujos universalio dirbtinės dangos sporto aikštelės atidarymo juostą perkirpo gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius bei Šilalės savivaldybės meras Jonas Gudauskas.
Po šventinės dalies, pirmieji naujos aikštelės dirbtinės dangos privalumus išbandė, jaunieji gimnazijos rankininkai, vadovaujami mokytojo Lino Kumžos.
Po sporto aikštelės atidarymo gimnazijos bendruomenė rinkosi į Kaltinėnų kultūros namus, kur vyko susitikimas su lakūnu Jurgiu Kairiu. Renginio vedėjos gimnazistės Aurelija ir Gabrielė kalbėjo apie tai, kas yra įdomi, kitus traukianti asmenybė, kokiomis savybėmis ji turi pasižymėti. Renginyje dalyvavęs kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius pasidalino mintimis apie tai, kaip tapti pilietišku ir atsakingu savo šalies gyventoju. Akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys noriai atsakinėjo į susirinkusių klausimus, dalijosi prisiminimais iš praeityje nuveiktų darbų ir svajonėmis, kurios dar išsipildys ateityje. Buvo prisiminti ir neseni įvykiai Graikijoje, kai lakūnas patyrė avariją. Klausimų teko ir lakūno žmonai Birutei. Atsidėkodami už apsilankymą ir nuoširdų bendravimą, gimnazistai svečiui skyrė dainą „Reikėjo berniukams“, kurią atliko naujai susikūręs gimnazijos vaikinų ansamblis.
Po turiningos lapkričio 26-osios Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos bendruomenė dar ilgai dalijosi įspūdžiais, o atsiveikindama su savo garsiuoju kraštiečiu linkėjo jam sėkmės.

Istorijos mokytoja metodininkė Nomeda Kasmauskaitė.Camera

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.