erasmusEuropos siekis ir tikslas orientuotas į užimtumo inovacijas ir švietimą, sprendimų ieškojimą jaunimui, kurie susiduria su nedarbo problema bei mokyklų nebaigusių asmenų skaičiumi. Tik vieninga Europa atneš geresnę ateitį jaunimui.

Šešios mūsų partnerystės mokyklos susiduria su didėjančiu nedarbu tarp jaunų žmonių todėl nuspręsta plėtoti šį projektą. Jauni žmonės turi turėti galimybę laisvai kreiptis į naują darbo rinką, bei gebėti prisitaikyti prie greitai kintančių reikalavimų, poreikio ir reikalingų įgūdžių. Daugiakalbystė, IT-įgūdžiai ir žinios apie Europos darbo rinką yra labai svarbūs jaunimui.

Šios partnerystės pagrindas yra modernizuoti mokyklų ugdymo procesą pritaikant naujus mokymo ir mokymosi būdus:

CLIL metodika mokyklose.https://twinspace.etwinning.net/10033/pages/page/275794

IKT naudojimas mokykloje suteikti mūsų mokiniams IT-Įgūdžių, kurių jiems reikia.

Darbo rinkos Europoje tyrimai, atlikti mokinių įvairiose ekonomikos srityse.

Šio projekto tikslas - ugdyti Europos pilietiškumo sampratą per Darbo rinkos galimybių studijas Europoje. Mokiniai vykdys veiklas, kurios leis jiems įgyti žinių apie jų darbo rinkoje įgūdžius, kurių reikia norint susirasti darbą Europoje.

Jie sukurs paklausaus darbuotojo įgūdžių portfolio, tobulins kalbų mokymąsi ir kalbėjimą viešai pristatydami savo užduotis anglų kalba.

Projekto uždaviniai:

1. Skatinti mokinius ugdyti pagrindinius ir darbo rinkoje paklausius įgūdžius, tobulinti skaitmenines ir užsienio kalbos kompetencijas.
  2. Skatinti Integruotą dalyko ir kalbos mokymą (CLIL) mūsų mokyklose.
  3. Analizuoti Europos darbo rinką: kurie įgūdžiai yra reikalingi, išsiaiškinti, kodėl tiek daug absolventų yra bedarbiai, studijuoti galimybes dirbti užsienyje.
  4. Skatinti socialiai remtinų mokinių dalyvavimą mokyklos veikloje. Suteikti jiems galimybę turėti prieigą prie IKT.
  5. Plėsti mokinių žinias apie švietimo / mokymosi svarbą darbo pasaulyje.
  6. Skatinti mokymąsi užsienio kalbų, kaip būtiną priemonę integracijai į Europos darbo rinką.
  7. Pabrėžti IKT darbo paieškos procese svarbą.
  8. Ugdyti strateginį mąstymą ir akademinę kompetenciją kad sukurti sėkmingą darbo profilį.

Tarpvalstybinis bendradarbiavimas padės pasiekti savo tikslų. Kiekviena šalis atliks darbo rinkos tyrimus savo šalyse, įvairiose srityse, ir mokiniai dalinsis jais mokymosi mobilumų metu kiekvienoje šalyje. Mokiniai turės galimybę aptarti ir diskutuoti anglų kalba ir sužinoti daugiau apie įsidarbinimo situaciją ir galimybes kiekvienoje šalyje.

Projekto sklaidos šaltiniai: