Nuorodos  

 

tamosilale1

smm

kuriame respublika

ES

Nemokama psichologinė pagalba

vaikujaunimo

   

Prisijungimas  

   

Spalio 15 dieną priešmokyklinukai, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos pakvietė į jau tradicija tapusią „Rudenėlio“ šventę. Šio renginio tikslas – ugdyti meilę gamtai, pagarbą duonai, mokyti mokinius kultūringo bendravimo, skatinti valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių, uogų. Mokiniai, padedami tėvelių, pagamino gražius, originalius darbelius iš rudens gėrybių ir suteikė galimybę visiems pasigrožėti šių nuostabių kūrinių ekspozicija. Spalvingais piešiniais išpuoštoje salėje mokiniai deklamavo eiles, minė mįsles apie rudenį, žaidė žaidimus, kuriuos organizavo gimnazijos Ateitininkų būrelis vadovaujamas mokytojos Aidos Buivydienės. Už dalyvavimą rudens gėrybių parodoje “Mes iš daržovių“ klasėms buvo įteikti padėkos raštai.
 
Aldona Navickienė, pradinių klasių vyr. mokytoja
2015-10-19{jcomments on}Camera

22222222222

Spalio 11 dieną Pajūryje vyko sporto šventė „Bėgimas aplink Pajūrį 2015“. Devintus metus iš eilės mūsų gimnazijos sportininkai, nepabūgę šalto oro, noriai dalyvavo šioje šventėje. Buvo įveiktos 1, 3 ir 8 kilometrų trasos. Svarbiausias šios šventės tikslas buvo surinkti lėšų, kurios nors šiek tiek prisidės prie Emiliuko kovos su vėžiu. Šventės pabaigoje buvo pranešta, kad iš viso surinkta 200 eurų. Džiugu, kad galėjome prisidėti prie šio kilnaus poelgio. Žinoma, varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis. Sveikiname puikiai pasirodžiusius mūsų gimnazijos mokinius, kuriuos ruošė kūno kultūros mokytojas metodininkas Severinas Čėsna - Dovilę Tamašauskaitę 5 kl. (I vieta, 1 km), Justiną Tamašauskaitę 4 kl. (II vieta, 12 km), Eligijų Katauską 5 kl. (II vieta, 1 km), Saidą Šiušaitę Iga kl.(I vieta, 3 km), Antaną Klapatauską 7 kl. (I vieta, 3 km), Justą Čėsną 7 kl. (II vieta, 3 km), Gerdą Šiušaitę 5 kl. (II vieta, 3 km), Deimantę Kvecytę 6b kl. (III vieta, 3 km). Linkime sėkmės kituose sporto renginiuose!

Goda Gudinskaitė, IV g klasės mokinė

2015-10-19Camera

2222222

Šiais metais Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje, kaip jau įprasta, vyko gimnazistų krikštynos. Spalio 9-ą dieną 32 naujieji gimnazistai buvo patikrinti, ar yra verti šio vardo. Pirmų gimnazinių klasių mokiniai buvo pasiryžę patirti įvairiausių išbandymų bei išgyventi įsimintinų akimirkų. Pirmokų krikštatėviai, antrokai gimnazistai, sugalvojo daug įdomių užduočių, sukurdami puikią nuotaiką. Per pirmąją pamoką devintokai buvo „papuošti“ taip, kad prisimintų vaikystę. Per penktąją pamoką pirmokai gimnazistai buvo priversti pasijusti mažais kūdikiais. Mažiems vaikams prabudus reikia papusryčiauti, taigi devintokai valgė labai „skanią“ manų košę, po jos darė mankštą ir bėgo vykdyti orientacinių užduočių. Stotelėse buvo patikrinti jų fiziniai gabumai. „Paragavę” įvairių išbandymų, sėkmingai įvykdę ne vieną užduotį ir davę priesaiką pirmokai gimnazistai buvo priimti į gimnazijos bendruomenę kaip pilnateisiai jos nariai. Vakare pirmokai gimnazistai antrokams gimnazistams surengė padėkos vakarą, kuriame netrūko veiksmo, geros nuotaikos ir puikių emocijų.

 

Robertas Baltutis, IIg klasės mokinys
2015-10-19{jcomments on}Camera

22222222

Visuomeninė organizacija ,,Gelbėkit vaikus“ šį rudenį pakvietė visas Lietuvos mokyklas dalyvauti II-AJAME SOLIDARUMO BĖGIME.
Tai unikalus projektas, kuriuo siekiama ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, moksleiviai skatinami bėgti solidarumo kilometrus ir paremti vargstančius Lietuvos bei Zambijos vaikus. 2014-ųjų metų organizuotas Solidarumo bėgimas buvo itin sėkmingas. Jame dalyvavo daugiau kaip 45 tūkstančiai moksleivių bei 3500 mokytojų iš 277 Lietuvos mokyklų, buvo surinkta 36 tūkst. eurų parama, kuri buvo skirta būtinoms vaikų mokymosi priemonėms Lietuvoje veikiantiems vaikų dienos centrams bei mokiniams Zambijoje.
Šiemet surinkta parama bus skirta vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų psichologinei pagalbai organizuoti bei Zambijos skurstančių vaikų iki 5-erių metų amžiaus mirtingumui sumažinti.
Sveikiname gimnazijos jaunuosius sportininkus, sėkmingai pasirodžiusius 2015-2016 m.m. Šilalės rajono mokinių olimpinio festivalio rudens kroso varžybose:
Godą Gudinskaitę IIIg ( I vieta 1500 m rungtyje),
Gabrielę Auškalnytę IIIg ( II vieta 1500 m rungtyje),
Saidą Šiušaitę Iga ( II vieta 1000 m rungtyje),
Justą Čėsną 7 kl. ( II vieta 1000 m rungtyje)!
Mokinius varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas metodininkas Severinas Čėsna.
 
Edita Bagdonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2015-10-14
Rugsėjo 23 dieną gimnazijoje buvo minimos vieno iškiliausių lietuvių – kompozitoriaus, dailininko, rašytojo, visuomenės veikėjo – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140 – osios gimimo metinės. Tądien visoje mokykloje tvyrojo jauki ir meniška atmosfera: mokiniai galėjo pasiklausyti gyvai atliekamos M. K. Čiurlionio kurtos instrumentinės muzikos, kurią fortepijonu sugrojo IVG klasės mokinys Jonas Buivydas, taip pat pasigrožėti pačių nupieštomis dailininko paveikslų interpretacijomis, sužinoti šį tą naujo apie šią asmenybę bei pasitikrinti jau turimas žinias, dalyvaujant kryžiažodžių turnyre „Ką žinai apie M. K. Čiurlionį?“.
Džiugu, kad dailės ir muzikos mokytojų iniciatyva nepamirštami istorijoje ryškų pėdsaką palikę talentingi lietuviai, kurių darbai įkvepia ir skatina labiau didžiuotis Tėvyne!
 
Gintautė Jegorovaitė, IIIg kl.
2015-10-14Camera

2

2015 metai LR Seimo nutarimu paskelbti etnografinių regionų metais. „Skaitau tarmiškai“- meninio skaitymo projektas, skirtas moksleiviams, gyvenantiems Lietuvos etnografiniuose regionuose: Žemaitijoje, Suvalkijoje, Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Mažojoje Lietuvoje ir už Lietuvos ribų (Seinų, Punsko krašte). Projekte sėkmingai dalyvavo ir mūsų, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos, III g kl. moksleivė Gintautė Jegorovaitė. Lietuvių kalbos instituto ekspertai pagal nuostatuose numatytus kriterijus atrinko 11 finalinio konkurso skaitovų (po 2 iš kiekvieno regiono), jų gretose ir Gintautė. Atrinkti skaitovai dalyvauja skaitovų konkurso finale, kuris vyks 2015 m. spalio 21 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, Vilniuje. Ekspertų komisija (atstovai iš LMA Vrublevskių bibliotekos, Lietuvių kalbos instituto ir LRT Radijo) išrinks laureatus.
Sveikiname Gintautę ir linkime sėkmės finaliniame konkurso etape!
 
Petras Gedvilas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas metodininkas
2015-10-13

Spalio 5 d. gimnazijoje tradiciškai buvo paminėta Mokytojų diena. Mokytojai – mūsų antrieji tėvai, kurie mumis rūpinasi, saugo ir stengiasi paruošti tolesniam gyvenimui. Šią dieną mūsų mokykloje gerbiamus mokytojus pavadavo abiturientai. Galėjome iš arčiau susipažinti su mokytojo profesija, išbandyti savo jėgas. Kiekvienas pajutome atsakomybę ir supratome, kokią naštą pakelia ir kokį sunkų darbą atlieka mūsų mokyklos mokytojai. Po 3 pamokų, gimnazijos aktų salėje, vyko šventinis koncertas, kuriame kiekviena klasė savo pasirodymais sveikino mokytojus. Taigi, dėkojame Jums, brangūs mokytojai, už rūpestį, išmintį, kantrumą bei meilę, Jūs visados būsite mums pavyzdys.

 

IV g klasės mokinė Gabrielė Auškalnytė
2015-10-09Camera

222222222222222

Spalio 6 d. gimnazijoje 11 – 12 klasių mokiniams vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka, kurios metu buvo pristatytos Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto teikiamos profesinės galimybės bei skaityta paskaita „Psichoanalitinis žvilgsnis į Vinco Mykolaičio – Putino romaną „Altorių šešėly“.
Šio romano subtilybes nagrinėjo VU KHF dėstytojas ir Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas Mindaugas Grigaitis. Paskaitoje detaliai analizuotas pagrindinio kūrinio veikėjo – Liudo Vasario- charakteris ir gyvenimo kelias, remiantis S. Freudo ir K. G. Jungo teorijomis. Klausydami analizės, įsitikinome, jog V. Mykolaitis – Putinas – mūsų literatūros klasikas, didelis žmogaus vidinio pasaulio žinovas. Jo romanas „Altorių šešėly” – tai sudėtingo žmogaus ėjimo į šviesą, į gėrį, į tiesą atspindys. Supratome, kad, kaip „Mažajame prince” rašė rašytojas A. de Sent-Egziuperi, „matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.” 
Dėkojame gerb. Dėstytojui už įdomią paskaitą, patarimus, kaip interpretuoti romaną, rašant valstybinio egzamino rašinį, VU KHF vyresniajai specialistei Linai Skarbaliūtei – už profesinį orientavimą, o lietuvių kalbos mokytojui P. Gedvilui – už suteiktą galimybę įgyti daug naujų ir naudingų žinių.
 
Gintautė Jegorovaitė, IIIg
2015-10-09Camera

2

Sveikiname IIg klasės mokinį Robertą Baltutį, Lietuvos mokinių lengvosios atletikos metimų taurės varžybose Palangoje jaunių amžiaus grupėje rutulio stūmimo rungtyje (rezultatas 16,14 m.) iškovojusį II vietą! Mokinį varžyboms ruošė kūno kultūros mokytojas metodininkas Severinas Čėsna.

Edita Bagdonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

2015-10-07
 

Rugsėjo 24 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovai. Studentai mokinius supažindino su studijų programomis, pasirenkamaisiais dalykais ir kokių reikia balų norint įstoti į aukštąją mokyklą, bei studijų finansavimu ir kainomis. Svečiai uždavė moksleiviams klausimus, aktyviausi moksleiviai buvo apdovanoti prizais.

Sandra Vedeikytė, IIIg klasės mokinė
2015-10-06Camera

22

Spalio 1-ąją minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių diena. Ją paminėjo ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos Šv. Jono Krikštytojo ateitininkai ir keletas gimnazijos mokinių.
Didelis pulkas keliavo link Kaltinėnų senelių globos namų. Vaikai su paruošta programa bei šypsena žingsniavo sveikinti senelių. Sveikinimą sudarė: dainos, eilėraščiai, eilės, šokiai bei mokinių nuoširdumas.
Išgirdę dainas, primenančias jaunystę, senoliai šluostėsi ašaras, net ir mokinių veiduose jos tviskėjo. Šiais metais šokome ir liaudiškus šokius, pakvietėme ir senelius patrepsėti su mumis.
Seneliai, kaip visada, neliko skolingi. Atsidėkodami vaikams už suteiktą džiaugsmą dovanojo saldumynų. Gerų nuotaikų nešini vaikai grįžo gimnazijon.

Aušra Vitaitė, ateitininkė Igb klasė

2015-10-05Camera

2

Rugsėjo 21-27 d. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija organizavo projektą „Judėjimo savaitė“. Prie šio projekto  rugsėjo 23 d. prisijungė ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos pradinių klasių mokiniai, mokytojai. Akcijos  metu mokyklos stadione vyko rytinė mankšta, įvairūs sportiniai žaidimai. Šios akcijos tikslas - skatinti vaikus, mokytojus kuo daugiau dalyvauti įvairiuose sportiniuose renginiuose, domėtis sveika gyvensena.

 

Nijolė Klapatauskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
2015-10-01Camera

22222222222222

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų dieną siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.
Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas į skirtingas šalis, todėl svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu. Kalbos atveriaduris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybių. Daugiakalbystė įvairiose gyvenimo srityse darosi vis paklausesnė.
Mūsų gimnazijoje kiekvienais metais tradiciškai vyksta įvairūs renginiai, skirti Europos kalbų dienai paminėti. Užsienio kalbų mokytojos nuolat ieško naujų idėjų, naujų formų šiam renginiui. Šiais mokslo metais Europos kalbų dieną paįvairinome integruotomis pamokomis. Mokiniams buvo staigmena, kai fizikos, technologijų, lietuvių k. pamokos buvo vedamos užsienio kalbomis. Užsienio kalbų integravimas į kitus dalykus – dažna ir aktuali šiandieninių seminarų, konferencijų tema visoje Europoje. Mūsų metodinė grupė atvira naujovėms, kurias išbandome savo praktikoje. Taip pat nusprendėme pasitikrinti, kaip sugebame skaityti anglų, rusų, vokiečių kalbomis. Užsienio kalbų grupėse pravedę mini – skaitymo konkursus, geriausius 5 – IVg kl. mokinius pakvietėme į gimnazijos skaitovų konkursą, skirtą Europos kalbų dienai. Susirinko 44 dalyviai, pasiruošę praktiškai išbandyti savo skaitymo įgūdžius. 7 mokiniai skaitė tekstus net dviem užsienio kalbomis.
   
   

Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...

Aleksandras Stulginskis

   
Pamokų laikas
1. 08:00 - 08:45
2. 08:50 - 09:35
3. 09:45 - 10:30
4. 10:40 - 11:25
5. 12:05- 12:50
6. 12:55 - 13:40 
7. 13:50 - 14:35
   
Uniformų užsakymas
(dydžių lentelės)
uniformos
   

 Hey.lt - Nemokamas lankytojø skaitliukas

   
© Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija