Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Šios šventės proga mokykloje jau daug metų yra vykdoma graži iniciatyva – abiturientai turi galimybę „pasimatuoti“ mokytojo profesiją ir  vieną dieną tapti savo mėgstamo dalyko mokytojais. Kai kas galvoja, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Tačiau mes įsitikinome, jog iš tiesų šis darbas reikalauja daug kantrybės ir yra be galo atsakingas.
Abiturientų mintys po dienos, praleistos mokytojo kėdėje:
„Buvo labai įdomi patirtis pabūti mokytojos „kailyje“ bent vienai dienai. Tačiau ši specialybė yra daug jėgų ir kantrybės pareikalaujantis darbas, dėl to tokios profesijos nesirinkčiau. Tokį darbą turi dirbti tik tvirtai žinantys, jog sėdėti mokytojo kėdėje yra jų pašaukimas.“
„Mokytojų diena man buvo nauja, akis atverianti patirtis. Anksčiau aš maniau, kad mokytojo darbas yra gan lengvas, tačiau pats juo būdamas supratau, kad taip nėra.“
„Būdamas mokytoju supratau, kad mokytojai yra patys geriausi problemų sprendėjai, nes kiekvieną minutę iškyla nauji iššūkiai.“
„Mokytojų diena – tai laikas, kai mokinys gali pabūti savo mokytojo vietoje ir suprasti to esmę. Tada, žinoma, pasikeičia ir požiūris. Mokytojas bando suteikti žinias, reikalingas tolimesniems gyvenimo etapams, tačiau ne visi tai sugeba priimti ir vertinti.“
„Galimybė pabūti mokytoju suteikia neįkainojamą patirtį. Tai ne tik susipažinimas su šia profesija, bet ir savęs išbandymas kitokioje srityje, galbūt net išėjimas iš komforto zonos. Tokiomis dienomis supranti, jog mokytojas -  tai ne tik profesija. Tam reikia pašaukimo ir didelio atsidavimo.“
„Manau, kad mokytojos darbas yra gan sunkus ir reikalaujantis daug pastangų. Man buvo įdomu pajausti ir suprasti tai, kaip jie jaučiasi kiekvieną dieną.“
„Kiekviena pamoka mokytojui – iššūkis. Juk kiekvienas mokytojo žodis turi būti pasvertas, kad nieko neskaudintų, o skatintų tobulėti. Kiekviena pamoka yra kažkas naujo ir unikalaus, nes susirenka jauni žmonės su savo poreikiais ir asmenybėmis. Mokytojas turi kontroliuoti, jausti vyraujančią nuotaiką ir dėstyti dalyką tuo pačiu metu. Tai didžiulė atsakomybė. Juk kiekvieną pamoką yra kuriama mūsų ateitis. Manau, kad mokytoja būti norėčiau, nes tai profesija, kurioje nuolat tobulėjama, tave supa nauji žmonės, tad pasenti nėra laiko, o ir atostogos trunka ilgiau!“
„Ši mokytojų diena parodė tikrąjį vaizdą, koks sunkus, varginantis, bet tuo pačiu ir įdomus yra mokytojo darbas. Kiekviena klasė buvo skirtinga ir savita, todėl jiems reikėjo taikyti skirtingus metodus. Buvo nuostabu matyti, kaip vaikai noriai ėmėsi darbo, klausinėjo, nagrinėjo.“

Aistė Kasparavičiūtė, IVg klasės mokinė 2018-10-08