Šiuolaikiniame gyvenime žmonės nuolat keliauja ir randa  bendraminčių visame pasaulyje. Vadinasi, jei keliauja – jie domisi kitomis kultūromis ir tradicijomis, jei susidraugauja – vadinasi jie pripažįsta skirtumus, priima žmones tokius kokie jie yra, gerbia ir stengiasi griauti stereotipus, kurie įtakoja požiūrį į kitas kultūras.
Balandžio 14 – 21 dienomis, Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijos atstovai: Laima Šalkauskienė, Irena Genčauskienė, Rokas Slaboševičius, Paulius Norgaila, Viktorija Eitutytė ir Aistė Razbadauskaitė dalyvavo Erasmus+ projekto “Let’s Take out Stereotyping out of Your Life” mokymuose Italijoje, Guglionesi mieste. Susitikimo metu dalyviai turėjo galimybę iš arčiau pažinti Italiją, jos žmones, kultūrą ir tradicijas. Susitikimo tema: „Stereotipinis mąstymas, diskriminacija ir pasekmės: ksenofobija, homofobija, transfobija“. Mokiniai skaitė pranešimus, dalyvavo grupiniuose užsiėmimuose, svarstė ir diskutavo apie diskriminacijos problemas ir jos sprendimo būdus. Užsiėmimai buvo informatyvūs, įdomūs, netgi jautrūs. Tačiau svarbiausia, jog šiltas bendravimas, tolerancija, draugiškumas, atvirumas ir asmeninės patirties pasidalijimas buvo neįtikėtinai efektyvus vienijant jaunimą iš Turkijos, Slovėnijos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos.
Projekto partneriai aplankė Molizės regione, Kampobaso provincijoje esantį Altilia Sepino archeologinį muziejų, susipažino su Romėnų palikimu, apsilankė antrame pagal dydį Italijos Gamtos draustinyje Guardiaregijoje, kuriame saugoma kalnų ir miškų flora ir fauna. Šis draustinis turtingas kanjonais ir kriokliais ir yra globojamas Pasaulio Gamtos Fondo (WWF). Nemažiau žavus savo istorija ir didinga pilimi Termolio miestas Adrijos pakrantėje. Anksčiau žinomas kaip mažas žvejybos uostas, Termolis po Antrojo pasaulinio karo išsiplėtė ir tapo populiariu kurortu.
Tačiau didžiausias įspūdis liko apsilankius Gargano pusiasalyje esančiose Tremiti salose.  Tai šiaurės Apulijos pasididžiavimas: krištolinis vanduo, smėlėtos įlankėlės, akinamai baltos uolos, San Domino pušynai, Švento Nikolo saloje senovės pėdsakai vedantys į istorinį miestelio centrą, kur stovi grakšti katedra ir vienuolių pilis paliko neišdildomų įspūdžių. Šį išskirtinį grožį mokiniai galėjo pamatyti ir keliaudami valtimi aplink šias salas.
Ar tikrai Italai yra picų ir makaronų gerbėjai? Tikrai taip. Jų picos yra tobulos, o patiekalai iš šviežių makaronų su įvairiausiais priedais nepakartojami. Dauguma jų labai mėgsta Vespa motorolerius, nes tai tiesiog patogi transporto priemonė, tačiau „Mamma mia!“ šūksnį girdėjom tik vieną kartą.
Ir dar. Italai tikrai nevėluoja susitikti sutartu laiku, nuolat šypsosi, yra draugiški, paslaugūs maitinimo įstaigose, atidūs, žingeidūs, organizuoti, vaišingi ir be galo tolerantiški. Jie nepakantūs rasinei, lytinei, tautinei diskriminacijai, atviri ir nuoširdūs, svetingai priėmė mūsų mokinius į savo šeimas ir jais rūpinosi. Džiaugiamės galimybe patirti Itališką dvasią ir griauti stereotipus apie šios šalies žmones ir gyvenimą. Iki susitikimo Rumunijoje!

Projekto „Erasmus+“
kelionės į Italiją dalyviai
Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija
Veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. 2018-05-18Camera