Svarbiausi ES kalbų politikos dokumentai akcentuoja, jog „kalbos mokėjimas yra vertingas turtas šiandienos globalizuotame pasaulyje“, taip pat remia daugiakalbystę ir teigia, kad „kelias kalbas mokantys piliečiai gali geriau pasinaudoti integruotoje Europoje teikiamomis mokymosi galimybėmis“ bei siekia, „kad kiekvienas ES pilietis, be gimtosios kalbos, galėtų kalbėti bent dviem užsienio kalbomis“. Vos prasidėjus mokslo metams ateina diena, primenanti, kad gyvename daugiakultūrinėje daugiakalbėje erdvėje. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, vartojimui ir saugojimui. Kalbų mokymasis-tai būdas, padedantis ne tik suprasti vieniems kitus, bet ir  kultūrinius skirtumus. Kalbos atrakina bet kurias duris. Kiekvienais metais rugsėjo 26-ąją mūsų gimnazija pasipuošia įvairių šalių simboliais, prabyla įvairiomis kalbomis. Visa tai įpiname į projektus, integruotas pamokas, viktorinas, konkursus, menines programėles ir t.t. Šiais metais mūsų gimnazijoje vyko greitojo skaitymo konkursas užsienio kalbomis, skirtas Europos kalbų dienai. Jame dalyvavo 43 5-IV klasių mokiniai. Jų užduotis buvo –be klaidų perskaityti per 1 min. kuo daugiau žodžių. Šauniausiais skaitovais anglų kalba tapo šie mokiniai: Marius Bartkus ir Emilija Ašmontaitė (5-6 kl.), Aistė Mižutavičiūtė ir Robertas Norgilas (7-8 kl.), Modestas Vedeikis ir Paulius Lapinskas (Ig-IIg), Aistė Kasparavičiūtė ir Viktorija Eitutytė (IIIg-IVg).Geriausiai rusų kalba skaitė Aistė Razbadauskaitė  (IIg) ir Aistė Mižutavičiūtė (7kl.). Šauniausiais skaitovais vokiečių kalba pripažintos Agnė Gruodytė (IIg) ir Vesta-Monika Zubrickaitė (8a kl.). Kaip visada labai greitai prabėgo mūsų vasara, kai kuriems mūsų gimnazijos mokiniams padovanojusi nuostabių kelionių akimirkų. Jas užfiksavome stilizuotoje kino juostoje. Fotoreportažui „Keliaujam po Europą“ mokiniai pateikė kūrybinius darbus-savo kelionių įspūdžių aprašymus (anglų k.,rusų k., vokiečių k.) iliustruotus fotonuotraukomis. Ačiū šių darbų autoriams, leidusiems mums visiems drauge pakeliauti. Europos kalbų dieną mūsų gimnaziją papuošė įvairiaspalvė dainų puokštė Europos kalbomis. Jos skambėjo pertraukų metu. Neapsiribojome  šios dienos renginiais vien tik  mūsų gimnazijoje. Dalyvavome respublikiniame renginyje “Universali muzikos kalba“, skirtame Europos kalbų dienai, kurį organizavo Skaudvilės gimnazija. Siuntėme savo mokinių kūrybinius darbus užsienio kalbomis. Šventė baigėsi, bet draugystė su užsienio kalbomis tęsiasi. Norėkime, stenkimės, tobulėkime! Nuoširdžiai dėkoju mokiniams, dalyvavusiems Europos kalbų renginiuose, mūsų gimnazijos užsienio kalbų mokytojoms už idėjas, iniciatyvą, konkrečias kūrybines veiklas.

Danguolė Genčienė,Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė 2017-10-02Camera