Gegužės 10 dieną dainų užsienio kalbomis konkursas mūsų gimnazijoje vyko jau ketvirtą kartą. Džiaugėmės dainininkais, atvykusiais iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Šilalės Simono Gaudėšiaus, Laukuvos Norberto Vėliaus, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijų, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro, Obelyno pagrindinės mokyklos, Dariaus ir Girėno progimnazijos. Malonu, kad konkurso dalyvių gretas šiemet papildė dainininkai iš Tauragės rajono Skaudvilės gimnazijos ir mūsų draugai iš Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro.
Konkurso metu dainos tradiciškai skiriamos Europai, nes gegužės 9-ąją švenčiame Europos taikos ir vienybės dieną. Todėl jai dovanojome tai, ką turime geriausio - muzikinius kūrinius įvairiomis užsienio kalbomis.
Konkurso dalyvius vertino komisija: Šilalės meno mokyklos mokytojai Vileta Gailevičienė, Eugenijus  Naktinskas, Žilvinas Jankus, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, anglų kalbos mokytoja Daiva Mižutavičienė, rusų kalbos mokytoja Edita Bagdonienė.
Scenoje vieni atlikėjai keitė kitus. Žiūrovai turėjo galimybę išgirsti solistų, duetų, tercetų, ansamblių  dainas, atliekamas anglų, rusų, prancūzų, latvių, ukrainiečių kalbomis.
Komisijos laukė nelengva užduotis - išrinkti konkurso laureatus. Kol komisija svarstė, konkurso dalyviai ir žiūrovai nenuobodžiavo. Mūsų gimnazija dalyvauja daugiašalių partnerysčių projekte „Erasmus+“, todėl mes turėjome puikią progą išgirsti naujausius įspūdžius iš kelionės į Lenkiją.  Gerą nuotaiką sukūrė mūsų gimnazijos šokėjai ir Ig klasės vaikinai, parodę savo sportinį šou.
Visi nekantriai laukė konkurso rezultatų. Gimnazijos direktorius V. Andrejauskas ir meno mokyklos mokytoja Vileta Gailevičienė pasidžiaugė dainų konkurso idėja, dėkojo atlikėjus ruošusiems mokytojams ir dalyviams. Šių metų konkurso daina – nugalėtoja išrinkta Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazistų Ugnės Daukantaitės bei Sauliaus Knystauto atlikta daina „Say Something“. Paskatinimo prizai įteikti Giedrei Norvaišaitei iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos (vadovas Arūnas Šerpytis) bei Justei Žiliūtei ir Karolinai Makaravičiūtei iš Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro (vadovė Rita Valiukienė). Konkurso laureatais tapo Ieva Krušaitė iš Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ( vadovės Rasa Ramanauskienė ir Kristina Katauskaitė), Eva Upertaitė iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos (vadovė Dalia Krasauskienė) ir Irma Karnauskaitė iš Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro (vadovė Rita Valiukienė).
Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.
Dėkojame dainų atlikėjams, palaikiusiems mūsų gimnazijos idėją - tradicinį dainų užsienio kalbomis konkursą. Esame labai dėkingi mokytojams, padėjusiems pasiruošti atlikėjams, mokyklų vadovams, sudariusiems galimybę visiems susitikti Kaltinėnuose. Dėkojame mūsų gimnazijos mokiniams, mokytojams - pagalbininkams, visiems, kurie padėjo  kurti šventę.
Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjui Antanui Bartašiui, kuris kasmet konkurso dalyvius pavaišina gardžiais  savo kepyklos pyragais ir sausainiais.

Edita Bagdonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui 2017-05-24Camera