Saulėtą gegužės 2 dienos rytą Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko renovuoto stadiono atidarymo šventė. Ši šventė svarbi ne tik gimnazijai, bet ir visai miestelio bendruomenei. Mūsų gimnazijos pastatai buvo pastatyti 1967 metais, tuo laikotarpiu buvo įrengtas ir stadionas su futbolo, krepšinio, rankinio aikštelėmis, bėgimo takais, šuolių ir mėtymo sektoriais. Nuo 7-ojo dešimtmečio jis nė karto nebuvo renovuotas. Ryškūs pokyčiai gerinant gimnazijos sporto bazę prasidėjo 2007 metais, kai gimnazijos renovacijos metu buvo sutvarkyta sporto salė.   2014 metų lapkričio mėnesį visus nudžiugino Šilalės rajono savivaldybės kartu su Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės lėšomis įrengta nauja universali dirbtinės dangos aikštelė. 2015 metų rugsėjo mėnesį ES ir rajono savivaldybės biudžeto lėšomis baigtas įgyvendinti gimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas. Stadiono rekonstrukcijos darbų kaina – 325 418,83 eurų. Įrengta futbolo, lauko krepšinio aikštė, bėgimo takai, šuolių į tolį bei rutulio stūmimo sektoriai. Stadiono danga padengta gumos granulėmis, tad pasižymi ilgaamžiškumo, patvarumo savybėmis, gerai „sugeria“ smūgio jėgą, sumažina galimybę susižeisti paslydus.

Galima drąsiai teigti, kad dabar gimnazijos, miestelio bendruomenė turi tikrai geras sąlygas sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį.

Džiaugsminga, visų gimnazijos mokinių su nekantrumu laukta proga pasveikinti atvyko Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, LR Seimo nariai Vytautas Juozapaitis ir Stasys Šedbaras, stadiono rekonstrukcijos darbus vykdžiusios UAB „Kvėdarsta“ valdybos pirmininkas Stasys Navardauskas, Šilalės dekanato dekanas ir Kaltinėnų parapijos klebonas Narsutis Petrikas, seniūnas Antanas Bartašius bei Kaltinėnų pirminio sveikatos priežiūros centro vadovas Kornelijus Andrijauskas.

Gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas dėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. Meras Jonas Gudauskas už išugdytus jaunuosius sportininkus įteikė padėkas gimnazijos mokytojams Severinui Čėsnai, pradinių klasių mokytojai metodininkei Augenijai Višinskienei ir kūno kultūros vyr. mokytojui Linui Kumžai.

Po svečių sveikinimų simbolinę stadiono atidarymo juostą perkirpo gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, buvęs mūsų gimnazijos mokinys, LR Seimo narys Stasys Šedbaras ir UAB „Kvėdarsta“ valdybos pirmininkas Stasys Navardauskas. Klebonas Narsutis Petrikas palaimino atnaujintą stadioną ir linkėjo moksleiviams gerų rezultatų. Gimnazijos mokinių vardu kalbėjusi gimnazijos mokinių prezidentė Aušra Vitaitė džiaugėsi atnaujintu stadionu ir linkėjo visiems saugoti, kad jis tarnautų kuo ilgiau.

Pirmieji stadioną išbandyti galėjo rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų lengvaatlečiai, nes po šventės vyko Šilalės rajono mokyklų žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių ir trikovės varžybos.

Edita Bagdonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentuoti