Idėja paįvairinti ugdymo karjerai veiklą pradinių klasių mokiniams Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje kilo jau praėjusiais mokslo metais. Pradinių klasių mokytoja metodininkė Augenija Višinskienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Montvilienė sukūrė ir įgyvendino 1-4 klasių mokinių tęstinį profesinio orientavimo projektą ,,Mano svajonių profesija“. Jį galima įvardinti projektu ,,Trys viename“, nes jo metu buvo vykdomas ugdymas karjerai, bendradarbiavimas su mokinių tėvais bei tarpdalykinė integracija. Mokiniai pagal galimybes apie profesijas gilino žinias ir anglų kalbos pamokose. Projekto metu buvo siekta žadinti mokinio norą pažinti save, ieškoti bei kaupti informaciją apie įvairias profesijas, žinias taikyti praktikoje, nukreipti vaikų energiją kūrybine linkme, skatinti pasitikėjimą savimi.

Viso projekto metu gimnazijos pradinukus aplankė 14 profesijos atstovų: psichologė, mokytojai, socialinė darbuotoja, kirpėja, policininkė, virėja, buvo atvykusi į gimnaziją gaisrininkų komanda, organizuota išvyka pas ūkininkus ir į baldų fabriką. Š. m. vasario 11 dieną gimnazijoje vyko ugdymo karjerai diena ,,Mano ateities profesija“ ir visas pamokas vedė įvairių profesijų atstovai. Mokiniai buvo suskirstyti grupėmis ir galėjo susipažinti su siuvėjos, pardavėjos, gydytojo, medicinos darbuotojos bei informacinių technologijų mokytojos profesijomis.

Gydytojas rezidentas Tomas Mauručaitis labai išsamiai ir įdomiai pristatė mokiniams savo profesiją, pamokė, kaip patys gali save saugoti, prižiūrėti. Skatino mokinius jau nuo mažumės stengtis kuo geriau mokytis ir pažinti save, nes ši profesija reikalauja daug žinių ir atsakomybės. Slaugytoja Vilma Navakauskienė rodė pateiktis ir pasakojo vaikams, kaip yra prižiūrimi seneliai Kaltinėnų slaugos namuose. Mokiniai suprato, kad šis darbas reikalauja daug meilės, pagarbos, atsakomybės senyvo amžiaus žmonėms.

Įdomias pamokas pradinukams pravedė pardavėjos Birutė Subačienė ir vaikų, besimokančių šioje gimnazijoje mama - pardavėja, Jolanta Ašmonienė. Pamokų metu vaikai pabuvojo neakivaizdinėse kanceliarijos ir konditerijos parduotuvėse, kuriose prekę įsigijo už teisingai atsakytą klausimą. Jos akcentavo, kad svarbu yra ne tik geros žinios, atsakomybė, bet ir gražus gebėjimas bandrauti su žmonėmis.

Trečioko Mariaus Bartkaus mama, informacinių technologijų mokytoja metodininkė Reda Bartkuvienė, pravedė dvi turiningas ir įdomias pamokas mažiesiems mokinukams. Ji akcentavo, kad   mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis įvairias kompetencijas nuo mažų dienų, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą. Taip pat suteikė žinių apie saugų interneto naudojimą, skatino vaikus naudotis naujomis technologijomis, kad mokymosi procesas mokiniui taptų įdomiu ir skatinančiu mokytis vardan savo asmeninės kompetencijos tobulinimo.

Gimnazijoje besimokančių mokinių mama – siuvėja Danutė Anusienė supažindino mokinius su siuvėjos profesija. Pasirodo siuvėja turi ne tik sukirpti ir susiūti audinį, tačiau dar ir privalo išmokti pasidaryti brėžinius, eskizus, kas yra labai svarbu. Sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai, vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas.Mokiniams patiko apžiūrinėti eskizus, senas siuvėjos knygas ir žirkles, kurios tarnauja jau 20 metų.

Taigi, baigiantis ir apibendrinant ugdymo karjerai dieną, pradinių klasių mokiniai akcentavo, kad labai svarbu gerai mokytis, gražiai bendrauti ir stengtis kuo geriau pažinti save, dalinosi įspūdžiais apie jau žinomas profesijas. Trečiokas Mantas Bartkus ir ketvirtokė Emilija Ašmonaitė gražiai projektą apibendrino anglų kalba.

Kadangi tęstinis 1 - 4 klasių mokinių profesinio orientavimo projektas ,,Mano svajonių profesija“ sėkmingai įgyvendintas, nutarėme išleisti informacinį leidinį - profesinio orientavimo projektą ,,Mano svajonių profesija“.

Baigdamos šį projektą mokinimas palinkėjome siekti savo svajonių ir išreiškėme viltį, kad po keleto metų jie taps sąžiningi ir savo profesijai atsidavę darbuotojai.

Augenija Višinskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė
Nijolė Montvilienė, pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė
2016-02-18Camera

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.