Dainų užsienio kalbomis konkursas mūsų gimnazijoje vyksta jau penktą kartą. Trečią kartą jis suburia rajono moksleivius iš Šilalės, Pajūrio, Laukuvos, Kvėdarnos, Upynos. Džiugu, kad jų būrį šiais metais papildė dalyviai iš kaimyninių Tauragės ir Kelmės rajonų.
Konkurso metu dainos tradiciškai skiriamos Europai, nes gegužės 9-ąją švenčiame Europos taikos ir vienybės dieną. Kadangi šis dainų konkursas vyko gegužės 8-ąją, Europos dienos išvakarėse, jai dovanojome tai, ką turime geriausio - muzikinius kūrinius anglų, rusų, italų, ispanų kalbomis.
Renginio vedėjai Gintarė ir Augustas pasisveikino įvairiomis užsienio kalbomis, bet pripažino, kad universaliausia žmonijos kalba - muzika.
Nuskambėjus Europos himnui, konkurso dalyvių ir žiūrovų laukė siurprizas. Skype programos pagalba nutiesėme tiltą, kuris sujungė Kaltinėnus su Suomija, kur tuo metu viešėjo mūsų gimnazijos delegacija su mokytoja Laima Šalkauskiene. Mus sveikino Comenius projekto dalyviai iš įvairių šalių, skirtingomis kalbomis. Kalbų mokėjimas - vienas svarbiausių šiuolaikinio žmogaus bruožų. Daug kalbų - daug kultūrų - daug draugų. Renginio vedėjai dainų konkursą pavadino mažąja Eurovizija.
Daina „Truputį laimės“ lietuvių, anglų, vokiečių kalbomis jau tapo mūsų dainų konkurso himnu. Žiūrovų veidai pasipuošė šypsenomis, kai mūsų gimnazijos mokiniai atliko muzikinę kompoziciją „Iš kur berniukai, iš kur mergaitės?“
Europą, konkurso dalyvius bei žiūrovus sveikino ir mūsų gimnazijos šokėjai. Smagiai visus nuteikė jų čarlstonas ir rokenrolas. Renginį papuošė svečiai iš Skaudvilės. Jų šokiai „Kalinka“ bei „Tango“ sulaukė daug aplodismentų.
Scenoje vieni atlikėjai keitė kitus. Šių metų konkurse dominavo solistai. Mūsų gimnazijai atstovavo Gabija Šerpetauskytė (6kl.) su daina „Hallelujah“ bei Kristijona Jonuška ir Augustas Dranseika (IVg) su daina „Jailhouse rock“. Atlikėjai konkursui pasiruošė savarankiškai.
Atsakingiausia misija teko konkurso vertinimo komisijai: Šilalės meno mokyklos mokytojams Viletai Gailevičienei bei Eugenijui Naktinskui, mūsų gimnazijos anglų k. mokytojai Daivai Mižutavičienei, gimnazijos pavaduotojoms ugdymui Editai Bagdonienei, Janinai Bajarūnienei, Danguolei Kinderienei bei seniūnui Antanui Bertašiui. Jie turėjo išrinkti konkurso dainą – nugalėtoją bei 4 laureatus.
Kol komisijos nariai intensyviai svarstė, mes nenuobodžiavome. Jau antrus metus mūsų gimnazija dalyvauja Comenius daugiašalių partnerysčių projekte. Todėl turėjome puikią progą išgirsti naujausius įspūdžius iš kelionių į Ispaniją bei Graikiją, kuriuos pristatė projekto dalyviai - mokytojos Laimos Šalkauskienės mokiniai. Pavaduotoja ugdymui Janina Bajarūnienė apdovanojo Europos egzamino nugalėtojus.
Visi nekantravo išgirsti komisijos sprendimą. Dainų konkurso rezultatus paskelbė pavaduotoja ugdymui Edita Bagdonienė. Ji pasidžiaugė konkursu, jo dalyvių gausumu bei profesionalumu, padėkojo atlikėjus ruošusiems mokytojams bei renginio organizatoriams ir dalyviams. Šių metų konkurso daina – nugalėtoja buvo išrinkta greitai, vieningu vertinimo komisijos narių sutarimu. Tai Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazistų Ugnės Daukantaitės bei Dariaus Tverijono atlikta daina „The Pretty Rechless“. Jiems buvo įteiktas pagrindinis Dainų konkurso prizas. Komisija paskelbė konkurso laureatus: Ievą Krušaitę iš Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ( vadovės Inesa Kozlovienė ir Rita Štėrienė), Samantą Vaičikauskaitę iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos ( vadovės Lineta Kėblienė ir Laima Petkuvienė), Laurą Jurgaitytę iš Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos (vadovė Ilona Raudonienė) bei mūsų gimnazijos mokinę Gabiją Šerpetauskytę.
Šiais metais buvo įsteigti du papildomi prizai. Gimnazijos direktoriaus Virginijaus Andrejausko prizas atiteko merginų ansambliui iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos (vadovė Laima Petkuvienė). Kaltinėnų seniūnas Antanas Bertašius savo prizą įteikė Gintvilei Morozaitei iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos (vadovas Arūnas Šerpytis). Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.
Konkursą tradiciškai užbaigė daina – nugalėtoja, o po jos bendravimas tęsėsi prie arbatos puodelio.
Mes, gimnazijos užsienio kalbų mokytojos, džiaugiamės visais, palaikančiais mūsų gimnazijos idėją - tradicinį dainų užsienio kalbomis konkursą. Dėkojame svečiams, atvykusiems į renginį, mokytojams, padėjusiems pasiruošti atlikėjams, mokyklų vadovams, sudariusiems galimybę visiems susitikti Kaltinėnuose. Ačiū jums, dainų atlikėjai, kad atvykote pas mus ir savo talentu, profesionalumu pasidalijote su konkurso dalyviais ir žiūrovais. Dėkingos esame jums, mieli mūsų mokiniai, mokytojai - pagalbininkai, kurie padėjote mums kurti šventę.
Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams: Kaltinėnų seniūnui Antanui Bartašiui, Kaltinėnų kepyklos vadovui Antanui Bartašiui, gimnazijos direktoriui Virginijui Andrejauskui.

Danguolė Genčienė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, užsienio k. mokytojų metodinės grupės vadovė
2015-05-15

Camera

Komentarai

+2 #1 Laima 2015-05-18 17:47
Peržiūrėjus nuotraukas atrodo šventė buvo labai nuoširdi, pilna gražios muzikos ir gerų emocijų!

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.