Vasario 28 dieną į Nacionalinį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejų Vilniuje rinkosi jaunieji dailininkai iš visos Lietuvos. Rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyko tarptautinio vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ laimėtojų pagerbimo šventė.
Susirinkusius sveikino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos trombonininkai ir senosios muzikos ansamblis „Lirum“. Sveikinimo žodį tarė Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja istorikė Jolanta Karpavičienė. „Džiaugiamės, kad tiek daug jaunų žmonių savo piešiniais įrodo, kad istorinė atmintis gyva, kad jiems svarbus valstybingumas, Lietuvos praeitis, dabartis ir ateitis,“ – kalbėjo Jolanta Karpavičienė.
Kūrybiniame konkurse dalyvavo 328 mokiniai iš įvairiausių Lietuvos vietovių, Norvegijos, Rusijos federacijos, JAV, kurie piešiniuose dailės kalba išreiškė savo santykį su istorine praeitimi. Kiekvienoje amžiaus grupėje buvo atrinkta po 20 geriausių piešinių, kurie pateko į valdovų rūmuose surengtą parodą.
Džiugu, kad tarp 24 I – III vietų diplomų laureatų pateko ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos dailės būrelio „Paletė“ mokiniai. Proginiu I vietos diplomu ir rėmėjų prizais apdovanota Augustė Mižutavičiūtė (4 kl.), II vietos proginiais diplomais ir rėmėjų dovanomis apdovanotos Aistė Mižutavičiūtė (4 kl.) ir Kamilija Eitutytė (6 kl.). Proginiu III vietos diplomu apdovanota Gabrielė Dinapaitė (5a kl.). Už savitą tematikos interpretaciją Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pagyrimo raštais ir rėmėjų dovanomis apdovanoti Gerda Šiušaitė (5a kl.), Giedrė Kvecytė (8b kl.), Gediminas Kvecys (7 kl.) ir Gabrielė Baužaitė (Ig kl.). Šių mokinių darbai atrinkti parodai.
Džiaugiamės, kad nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rinkinių skyriaus simpatijų prizą pelnė Gediminas Kvecys. Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė pažymėjo, kad tokie išskirtiniai prizai buvo įsteigti tik trys. Augustės Mižutavičiūtės, I vietos laureatės, piešinys, išsiskyręs savo raiškos būdu, kompozicija, spalvų koloritu, virto nuostabiu proginiu istoriniu atviruku. Laureatės kompozicijoje pavaizduota puošni rūmų menė, LDK valdovas Žygimantas Augustas su Barbora Radvilaite, šalia gausybė rūmų damų ir ponų, vaišių stalas – tai gyva istorija.
Istorinių piešinių autoriai Austėja Eitutė (3 kl.), Marius Bartkus (2 kl.), Smiltė Jakštaitė (2 kl.), Deimantė Kvecytė (5b kl.) apdovanoti Lietuvos dailės mokytojų asociacijos pagyrimo raštais. Už puikų mokinių parengimą, pilietinį auklėjimą, istorinės savimonės ugdymą, kultūrinio paveldo aktualinimą, kūrybinius ir meninius sugebėjimus, puoselėjant vertybines nuostatas padėkos raštu ir rėmėjų dovanomis apdovanota mokytoja Laima Šepikaitė.
Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos turėjome puikią progą dar geriau pažinti Valdovų rūmų muziejų – dalyvavome ekskursijoje. Vaikščiodami po muziejaus rūsius ir ekspozicijas kiekvienas galėjome matyti archeologinį paveldą ir eksponatus, kurie liudija, kokia didinga ir garbinga buvo, yra ir bus mūsų tėvynė Lietuva.
Konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ geriausių darbų paroda Valdovų rūmuose žavės savo spalvingumu bei įdomia tematika iki gegužės 3 dienos. Kviečiame apsilankyti!
Dėkojame gimnazijos direktoriui Virginijui Andrejauskui už galimybę sudalyvauti nuostabioje šventėje.

Laima Šepikaitė, dailės būrelio „Paletė“ vadovė

Archyvuotų straipsnių negalima komentuoti.